↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Jolanta, 2019-02-09 11:21:32

Czy ja, zalatana, na każde zawołanie, spełniająca prośby i wymagania bliskich, znajduję czas, żeby przyjść do Jezusa i opowiedzieć Mu "wszystko"? Właśnie o tym zabieganiu, o rodzinie, mężu, o pracy, relacjach, trudnościach... Nawet jeśli będzie to nieskładne i niezbyt wzniosłe, On wie, o co mi chodzi, ale czeka, żebym Mu o tym opowiedziała.

Teresa 2, 2019-02-09 09:10:07

Chrystus pragnie dla mnie tego co najlepsze dzis mówi mi ,przyjdz do Mnie , przytul serce swoje do Mojego, posłuchaj jak bije dla Ciebie , zostaw to wszystko co odbiera ci spokój.On wie , że znowu czekają następni, potrzebujący naszej pomocy ludzie.Trzeba zasilić baterie na nowo.Tylko to ZRÓDŁO da nam moc

., 2019-02-09 08:38:02

Jezus dokładnie wsłuchuje się w opowieść swoich uczniów, opowieść o uzdrawiającym działaniu i nauczaniu, tyle emocji, słów o dokonanych dziełach, o ludziach nakarmionych Dobrą Nowiną… Jezus nie posyła ich na odpoczynek po dwóch, ale osobno. W samotności, w pustym miejscu (gr. erēmon), można odpocząć i smakować piękno drogi za Jezusem, zachwycać się cudami zdziałanymi mocą Jezusa.

Grzegorz, 2019-02-08 23:08:54

Z Mądrości swojej wcieliłeś się w los człowieka, Panie. Dziękuję Ci. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Verbi Incarnati!

czciciel, 2019-02-08 23:06:27

wypłynąć z Jezusem Łodzią na pustkowie , Łodzią , której na Imię Kościół . Czyli nie być zupełnie samotnym na pustkowiu świata . . . BYĆ PONAD WODAMI NIEZMIERZONYMI , ponad tym co zniewala , odetchnąć Jego Powietrzem z Nim . SŁUCHAĆ JEGO GŁOSU , poczuć jak kołysze nas , raz na fali a raz w dolinie , patrzeć jak odpływa i przypływa nasze życie miotane falami niepogody , patrzeć jak odpływają nasi , Ci co z Nim byli W ZADUMIE , W ZADZIWIENIU I ZACHWYCIE JAK PIĘKNE JEST NASZE ŻYCIE Z NIM NAD WODAMI NIEZMIERZONYMI ...

ewa maria, 2019-02-08 22:29:11

... nie jestem jak owca, która nie ma pasterza... To On, Jezus wskazał mi pastwisko... dobre i bezpieczne... najlepsze myślę, blisko Matki... Przyszłam tu za Jego głosem i teraz odpoczywam... i dobrze mi... Najlepszy Pasterzu, dziękuję!

lucy, 2019-02-08 22:22:49

... zawsze odkąd pamiętam najlepiej odpoczywałam w domu; wśród zieleni, ciszy małej wioski na pięknym Podkarpaciu ... dom ... jak to dobrze,że mój BÓG, mój Ojciec Miłosierny, jest moim DOMEM ... w NIM odpoczywam najpełniej, Jego Serce jest miejscem mojego pokoju, ciszy, czułości, bezpieczeństwa, miłości ... dzięki o. Michale :) dobrego odpoczynku i błogosławionego dnia 😉🙏🤗

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl