Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-11-21 22:11:21

Dziekuje Panie Jezu za wszystko to czym mnie obdarowales.Widze w tym ukryte Piekno

Grzegorz, 2018-11-21 09:43:01

Tylko jeśli odpowiadamy na zamysł Boga wobec nas nabieramy wagi w Jego oczach. Jeśli nie chcemy uczestniczyć w Jego planie, to nasze życie nie ma sensu. Pogrzebanie miny pozbawia Nadziei również tych, do których zostaliśmy posłani. Jest praca do wykonania. A po dobrze wykonanej pracy, Radość. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Divinae Gratiae!

czciciel, 2018-11-21 09:19:43

Zły Sługa to taki , który źle pojmuje wolność , tak bowiem mniemam postawę zakopującego talenty . Dzisiejszy człowiek zmanipulowany , kóremu wydaje się , że mu Bóg coś zabiera i dlatego zakopuje .Mniemana utrata wolności powoduje taką postawę albo " rób sobie z tym co chcesz " , która jest utratą zaufania tylko pytanie DO KOGO ? jeżeli utracimy relację do Pana ,Do Ojca Do BOGA tak się dzieje . ODPOWIEDZIĄ JEST BRAK RELACJI , CZYLI BRAK MIŁOŚCI ...

Jolanta, 2018-11-21 09:01:05

Bóg oczekujący ode mnie gotowości do podjęcia trudu naśladowania Chrystusa i wypełniania podjętych czynów na miarę moich możliwości... Bóg znający moje słabości... Bóg miłosierny, który przyjmie mnie z miłością, niezależnie od rezultatów moich wysiłków "...ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny..."

Ela, 2018-11-21 08:36:08

Przez Chrzest dostaliśmy miny z dzisiejszej Ewangelii aby kontynuować dzieło Pana Jezusa dla poznania Boga i budowania Jego Królestwa. Czy aby tego nie zakopujemy jeśli wiarą nie żyjemy a ograniczamy się do powierzchownych praktyk?Zadajmy sobie dzisiaj pytanie. -Ilu przyprowadziłam do Boga?

., 2018-11-21 07:45:16

Lęk paraliżuje, nie pozwala się rozwijać. Jak dobrze, że mój Bóg jest dobrym i łagodnym Ojcem, który całkowicie zainwestował w moje życie, rozwój, zasiał najlepsze ziarno swoich darów. Jak dobrze, że mogę oglądać to co we mnie wzrasta i owocuje, bez lęku i paraliżującej chęci zawinięcia, odłożenia (gr. apokeimenēn) życia do chusty świętego spokoju.

lucy, 2018-11-20 22:39:30

... Bóg , mój Pan pełen nadziei i zaufania złożył w moje dłonie , serce talenty, miny, dary ... patrząc na mnie ufał,że mimo maleńkości mojego serca, mimo biedy, słabości dam radę nie tylko rozwinąć je, ale także nie chować , rozdawać, dzielić się, ... uczy mnie tego codziennie dając mi Siebie w Eucharystii, ... Kocha mnie, a ja Jego... dlaczego nie miałabym rozdawać tego co od Niego jest ... tak myślę,że miłość to najcudowniejszy Jego dar ... zatrzymywać tylko dla siebie po co, przecież umrze ... jeśli dzielę się nią- pomnaża się w nieskończoność ... dzięki o. Michale :) błogosławionego dnia :) pełnego darów ...

czciciel, 2018-11-20 22:32:38

graliśmy wam a nie tańczyliście ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl