Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


a, 2018-09-21 21:47:11

Jezu, powiedziałeś do celnika Mateusza Pójdź za Mną i on wstał i poszedł za Tobą. Mateusz -celnik znienawidzony przez wielu ,albo nawet przez wszystkich, nagle doświadczył akceptacji swojej osoby. Jezu dotknąłeś Mateusza Swoją miłością i to sprawiło w tym osamotnionym człowieku natychmiastową przemianę. Wreszcie doświadczył Miłości i poszedł za Nią. Być może nigdy wcześniej nie czuł się przez nikogo kochany i akceptowany, stąd jego natychmiastowa odpowiedź na Jezusowe zaproszenie.

b, 2018-09-21 12:19:54

"(...) Jezus ujrzał CZŁOWIEKA siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz (...)". Czy i ja umiem ujrzeć w ........................... (wstaw odpowiednie imię) CZŁOWIEKA? I spoglądając nań - jak Jezus, z miłością - wydobyć z niego ukryte pokłady gorliwości do/dla Dobra?

ewa maria, 2018-09-21 09:00:48

... w czas usłyszeć i rozpoznać Boży Głos... by nie pozostał tylko próżnym wołaniem. Nie przegapić łaski... Zostawić, co nie ważne i pójść... pójść z Panem ku Zbawieniu i Niebu.

., 2018-09-21 07:45:50

Tak często spojrzenie bywa powierzchowne. Mateusz zostaje ujrzany przez Jezusa, zostaje dotknięty spojrzeniem, czuje się rozpoznany i przyjęty z całą prawdą o sobie, dlatego nie waha się, nie rozważa, ale decyduje się wstać i iść, rozpoznając w tym spojrzeniu i zaproszeniu jedyną, najcenniejszą szansę dla siebie.

Grzegorz, 2018-09-21 07:16:08

Mateusz nie wypowiedział ani słowa. Wstał i poszedł. Od dawna był gotowy na powołanie. Pięknego Świętego mamy w Mateuszu, Świętego poddanego w całości woli Boga, Świętego czynu. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Sanctorum Omnium!

czciciel, 2018-09-20 22:33:43

POWOŁAĆ GRZESZNIKÓW ... Jezus powołuje nas grzesznych by przez Jego Powołanie uczynić nas DOSKONAŁYMI , chodzi o naszą odpowiedź - już jakiś czas temu miałem takie wewnętrzne przekonanie o tym , że gdy przyjdzie na nas pora , a przyjdzie na pewno , to będzie to taki moment , abyśmy byli najbliżej Jezusa .Chcę przez to powiedzieć ; JEZUS PRAGNIE NAS DOSKONAŁYMI I TAKIMI NAS PRZYJMUJE PRZEZ SWOJĄ MĘKĘ ... ODKUPIENI , to ON kupił nam bilet powrotny do Nieba , " A BEZ NIEGO NIC SIĘ NIE STAŁO CO SIĘ STAŁO " J 1 , 1 ...

lucy, 2018-09-20 22:06:56

... słuchałam dziś konferencji kardynała Tagle, która miał w 3 dniu rekolekcji dla kapłanów w Łodzi i powiedział tam takie piękne i prawdziwe słowa ; "wróćcie do domu, którym jest Miłość " ... tak sobie pomyślałam Mateusz spotykając Jezusa i słysząc Jego słowa wrócił do Domu, którym była Miłość JEZUS, czysta MIŁOŚĆ... dla Niej warto zostawić wszystko :) dzięki o. Michale :) błogosławionego dnia pełnego Miłości :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl