↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-09-15 10:51:26

...przeżyjmy w pokoju serca tę wrześniową sobotę... Pozdrawiam... o. Michała i wszystkich uczniów w tej "klasie". Bardzo lubię TU być! 👩👁👁👂📖🙏💞😘

czciciel , 2018-09-15 10:04:45

Pięknie nam tu być , pozdrawiam EWO Mario @ ...

ewa maria, 2018-09-15 09:07:53

"Matko, coś miłości zdrojem, Przejmij mnie cierpieniem swoim, Abym boleć z Tobą mógł. Niechaj serce moje pała, By radością mą się stała Miłość, którą Chrystus Bóg. Matko święta, srogie rany, Które zniósł Ukrzyżowany, Wyryj mocno w duszy mej. Męką Syna zrodzonego, Co dla dobra cierpiał mego, Ze mną się podzielić chciej. Pragnę płakać w Twym pobliżu, Cierpiąc z Tym, co zmarł na krzyżu, Po mojego życia kres. Chcę pod krzyżem stać przy Tobie, Z Tobą łączyć się w żałobie I wylewać zdroje łez. Kiedy umrze moje ciało, Obleczona wieczną chwałą Dusza niech osiągnie raj. Amen."

., 2018-09-15 08:33:06

Nie wolno nam rezygnować z ludzi, którzy patrzą na nas z miłością. Jezus w życiu i w konaniu spogląda z miłością na człowieka, ale także przyjmuje, doświadcza umocnienia pełnym miłości spojrzeniem Matki i umiłowanego Ucznia.

Grzegorz, 2018-09-15 07:39:11

I choćby cała rzeczywistość wokół, wszystkie kłopoty, choroby i ciemne chmury mówiły 'jakiś ty biedny i potrzebujący pocieszenia', to wtedy szczególnie warto wykonać wysiłek i spojrzeć na Boga i bliźniego. To trudny, acz błogosławiony czas, w którym zrodzi się to, co największe i najpiękniejsze. Czy podołałbym? Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Amoris et Doloris!

lucy , 2018-09-15 06:16:11

... JEZUS ujrzał, zobaczył ,..., Matkę.... a Ona jak to Mama w każdej chwili patrzy na nas, widzi nas swym miłosiernym sercem... nauczyła się tego od Syna... a ja chcę uczyć się tego codziennie od Nich 🙂 dzięki o. Michale:) błogosławionej soboty pełnej spojrzenia Jezusa i Maryi 🤗

czciciel, 2018-09-14 22:44:15

spojrzenie Pełne Miłosierdzia w takiej chwili ... obym i ja tak umiał

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl