W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-09-14 08:04:57

https://youtu.be/akLUBF7XKxU

Grzegorz, 2018-09-14 07:59:26

Spójrzmy na Jezusa wywyższonego na Krzyżu, abyśmy nie pomarli, ale mieli życie wieczne. W Nim jest Miłość Boga dla ciebie i dla mnie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Salvatoris!

., 2018-09-14 07:56:54

Ty i ja – mamy taką wartość w Sercu Ojca, że nie zawahał się „wycenić” nas Osobą umiłowanego Syna Jedynaka. Rzeczywiście, można nad tym nieustannie rozmyślać i uwielbiać DAR NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI.

lucy, 2018-09-13 22:51:19

... czasem lubię wracać do książki " Mój Chrystus Połamany " gdy pochyliłam się nad słowami Ewangelii, które Ojciec wybrał, przypomniał mi się pewien fragment chcę się nim podzielić ; "...teraz będziesz mógł zrozumieć czym jest Odkupienie. Przyjąłem dobrowolnie odpowiedzialność za wszystkie grzechy, przywary i degenerację całej ludzkości przez cały ciąg jej historii (...) Wszystko na mnie ciążyło. I z tym wszystkim na mych ramionach przybito mnie do krzyża. Mój Ojciec wychylił się, aby mnie widzieć. On przegląda się zawsze w moich oczach. Ja jestem zwierciadłem, w którym przegląda się mój Ojciec z upodobaniem. Jestem Jego obliczem. Wychylił się z nieba, aby zobaczyć mnie na krzyżu i oglądać siebie w moim obliczu (..) Mój Ojciec z nieba podczas owych trzech godzin mego konania na krzyżu oglądał na mojej twarzy tragiczną defiladę wszystkich twarzy. Była okropna. Lecz ja w tym czasie wyrzekłem: "Ojcze przebacz im; nie wiedzą co czynią". I Ojciec mój przebaczył im. Mój Ojciec ich nie potępił. Mój Ojciec kochał ich, ponieważ byli na mojej twarzy (..) Mój Ojciec, który nie spuszczał oczu z mej twarzy, rozpoznał na niej wszystkie wasze twarze..." ...Jak niezgłębiona jest Miłość Boga :) dzięki o. Michale :) błogosławionego dnia :)

ewa maria, 2018-09-13 22:50:53

... dziś przeżyłam dzień, kolejny już... doświadczając Bożej Miłości i Pomocy. Każde ze zdarzeń... tylko potwierdzało, że Pan jest przy mnie. Prowadził mnie i podpowiadał jak rozwiązać ten czy inny problem... Pozostaję w ZACHWYCIE... I DZIĘKCZYNIENIU.

czciciel, 2018-09-13 22:22:08

I NIECH NAM TAK ŁATWO NIE PRZYCHODZI TO ZDANIE , BO GDY TO MÓWIŁ SZLOCHAŁ JAK DZIECKO ...

czciciel, 2018-09-13 22:19:32

PATRZĄC NA KRZYŻ I ZACHOWUJĄC JEGO PAMIĄTKĘ ZACHOWUJEMY ŻYCIE ...

czciciel, 2018-09-13 22:17:13

oby ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl