Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-08-25 10:41:22

...To chwalebna, ale trudna cecha - potrafić uniżać się w tym pełnym pychy świecie... Czasem mi to wychodzi, a czasem wiodę jakieś dziwne, a niepotrzebne spory, by wykazać, że czegoś nie zrobię, bo ktoś np. nie zasłużył... Ciągle tkwi we mnie owo wybujałe ego, które blokuje bezinteresowność działania... miłosierną miłość do braci... Panie zmień mnie, abym czyniła, jak uczysz!

czciciel, 2018-08-25 09:51:47

Czy nad Tym Słowem nie uklęknąć , nie ukorzyć się i nie zamilknąć mi trzeba dla tak Wielkiego Daru z Nieba ...

., 2018-08-25 08:55:09

Dobre i mądre miejsce wskazuje mi Jezus, być nisko, uniżać się, służyć. Stąd zawsze Jezus mnie podniesie, wywyższy, tak jak On sam przeszedł dla mnie przez posługę życia, męki i śmierci, i został przez Ojca podniesiony w Zmartwychwstaniu. Jedyne najważniejsze i najcenniejsze wywyższenie…

Grzegorz, 2018-08-25 08:05:17

'Służba' to takie niemodne obecnie słowo. Liczy się 'sukces'. Człowieku, nie schodź w dół, pędź ku górze. Pomieszanie z poplątaniem. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Virgo Virginum!

lucy, 2018-08-24 22:10:04

... Kardynał Stefan Wyszyński napisał kiedyś "Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem." a Rabindranath Tagore powiedział "Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem."... jeśli chcę być choć trochę podobna do Jezusa, nie ma innej drogi :) dzięki o. Michale:) błogosławionej soboty może pełnej służby :) ale też pełnej cudownej obecności Maryi :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl