Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


m, 2018-06-23 21:24:47

spokojnej nocy, i pięknych snów, https://www.youtube.com/watch?v=HwsQf02phgw

ewa maria, 2018-06-23 20:45:47

Dużo mnie tu dziś będzie... ale rano zapomniałam pozdrowić wszystkie "kangurki"... i te małe, i te od nich mniejsze... a także potwierdzić ( za Kropeczką), że para nowych i wygodnych butów... może być całkiem niezłym posagiem, decydującym o naszym mariażu. Dobrej nocy.

ewa maria, 2018-06-23 19:12:48

Tak, jestem odważną siostrą - jak rzekł przed mszą św. o. Mariusz Tabulski - która to zawsze chętnie towarzyszy swoim braciom... i dziś w ten symboliczny Dzień Ojca również... Ojcowie, mężczyźni, młodzieńcy i chłopcy... zapatrzcie się w św. Józefa... Jesteście mocni... Bożą mocą, która jest odpowiedzialna i miłosierna... Bądźcie wsparciem dla swoich żon i dzieci! Modlę się dziś do Ojca w Niebie, za mojego ś.p. tatę Tadeusza i teścia Romana, za trzech braci moich, za męża mojego Adama, za zięcia... i chrześniaka, który bardzo pogubił się w życiu. A także za Piotra, który pozostał gdzieś w górach Kanady, a dzięki którego ciężkiej pracy, ja dziś mam dobre życie w Częstochowie...

ewa maria, 2018-06-23 17:42:39

Dziś trwa "Oblężenie Jasnej Góry". Męskie oblężenie. Pogoda nie sprzyja, ale twardzi i wierni mężczyźni przyjechali... https://youtu.be/HUpo5j2ZZNo Ja słucham z opóźnieniem biskupa Rysia i innych... w internecie... i oderwać się nie mogę. Polecam.

ewa maria, 2018-06-23 11:15:22

To też mi się podoba... https://youtu.be/y-9W173pIp8

ewa maria, 2018-06-23 10:32:30

Jestem teraz w takim punkcie życia, gdzie czeka na mnie kilka ważnych decyzji do podjęcia...może ostatnich tego rodzaju. Ważą się sprawy, których sens poznam być może za 10...20 lat... jak Bóg da. Nie ma obok mnie nikogo z ludzi, kto tak prawdziwie mógłby i potrafił wesprzeć mnie. Każdy doradza przez pryzmat własnych potrzeb... Ale ja to rozumiem. Kiedy rozmawiam z Bogiem, zawierzam Mu wszystko, wierząc, że mój Kochający, Najmądrzejszy Ojciec i Przyjaciel przygotował dla mnie najlepszą opcję. Najbliższy czas będzie dla mnie wytężaniem otwartych oczu, uszu i serca... aby odnaleźć Boży zamysł w sobie i wyłącznie nim kierować się przy moich wyborach. Faktycznie, o. Michale, cóż ja mogę wiedzieć o tym, co będzie mi potrzebne na starość... może tylko torba i kij? Może jedynie kubek do czerpania wody - jak pisał Paulo Coelho w "Alchemiku"? Nie ma najmniejszego sensu szarpać się z życiem. Boże jak dobrze, że JESTEŚ. Ty się już zatroszczyłeś o mnie, już wiesz jak to się potoczy dalej. Świadomość tego napełnia mnie pokojem i cierpliwością. Daj mi dojrzeć w zgiełku tego świata i przyjąć... KSZTAŁT TWOJEJ MIŁOŚCI! Ufam Ci Panie! I nie zawiodę się na wieki... O, jakaś groźnie wyglądająca chmura pojawiła się nad centrum Częstochowy... pada deszcz...pozdrawiam wszystkich ciepło. :-)

Grzegorz, 2018-06-23 08:45:03

Prawica Ojca nad nami, a Duch Jego w nas. Jest Dobrze. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Viventium!

m, 2018-06-23 07:41:53

na dzień dobry, z pozdrowieniami, https://www.youtube.com/watch?v=Er69cpJObEY

., 2018-06-23 07:05:56

Gdy rodzi się kangurek, w torbie mamy kangurzycy przebywa starsze rodzeństwo, które wciąż korzysta z mleka mamy. Mama kangurzyca ma w swoich sutkach inne mleko dla dużego kangurka i inne, bardziej pożywne dla malucha. I jak TATY nie kochać… Jeśli myśli o skomplikowanej sytuacji w kangurzej torbie, to co dopiero o nas, swoich małych i większych dzieciakach:)

., 2018-06-23 06:56:26

Wszystko przewidziane, zaplanowane, przygotowane przez Ojca w najdrobniejszych szczegółach. Tak… Doświadczyłam tego wielokrotnie. Pamiętam dzień, w którym uciekłam z domu do klasztoru, bez pieniędzy, bez żadnego zabezpieczenia, niosłam w małej zrywce Pismo Święte i opinie od Proboszcza, tyle udało się wynieść z domu. Przechodząc obok Kościoła Mariackiego w Krakowie, pośród tłumu turystów, zobaczyłam leżącą na płycie rynku garść banknotów, podniosłam je, rozejrzałam się wokół, szukając właściciela. Ktoś podszedł do mnie mówiąc: to dla pani… Pamiętam, kupiłam za te pieniądze buty. Z takim wianem przekroczyłam furtę klasztorną, wiedząc, że był to Znak Jego troski na początku drogi, na którą mnie posyła, prawdziwe Wiano Opatrzności, które zabezpiecza każdą chwilę mojego życia.

czciciel, 2018-06-22 23:12:56

Jak dobrze jest zasypiać mając Takiego Ojca . Gdy jesteśmy bezpieczni szybko zasypiamy gdyż mamy tą pewność , ŻE JEST ... zdarza się , że jesteśmy już tak skonani i sen nas morzy , gdyż zbyt wiele czasu straciliśmy na próżno poświęcając się rzeczom błahym . Dobrze jest ,gdy mamy choć tylko tego świadomość i z radością powracamy do Ojca ...

lucy, 2018-06-22 22:16:07

... Ojcze mój , Który JESTEŚ , Który mnie kochasz, Który wszystko wiesz... ufam Tobie, i mam małą prośbę nie martw się gdy czasem zauważasz moje niedowiarstwo - po prostu uśmiechnij się i tylko mnie mocno przytul do serca jak Tata ... na pewno zrozumiem Twą Miłość czasem dla mnie za trudną,...no i chce Ci powiedzieć że i tak Cię kocham :) dzięki o. Michale ...dobrej nocy i błogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl