Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Jolanta, 2018-06-19 09:05:16

„Jest takie powiedzenie: co zrobić ze swoim wrogiem? Czy go zabić, z piątego piętra zrzucić? Nie. Trzeba uczynić go swoim przyjacielem. Taka jest na to odpowiedź. Słowo ‘nieprzyjaciel’ w języku polskim jest bardzo ciekawe, bardzo humanistyczne. ‘Nie-przyjaciel’ to ten, który nie jest moim przyjacielem, ale ja mogę go nim uczynić”. (ks. J. Twardowski)(

ewa maria, 2018-06-19 08:59:12

...wczoraj, ponownie odbiłam się od muru własnej skrywanej pychy... i ujrzałam siebie w całej swej małości... Kurczowo trzymam się frędzli u Chrystusowej Szaty... i o miłosierdzie błagam, wciąż jednak daleko mi do świętości i doskonałości. Świętość i owszem, bywa w zasięgu ludzkich starań i możliwości, ale doskonałość już nie. JEDYNĄ DOSKONAŁOŚCIĄ JEST BÓG W TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Wszechmogący Boże, od Ciebie pochodzi wszystko, co jest dobre i piękne, daj mi z radością rozpocząć dzień dzisiejszy i spełniać wszystkie prace z miłości ku Tobie i bliźnim.

., 2018-06-19 07:38:57

Być przy BOGU, KTÓRY JEST DOSKONAŁYM OJCEM I NAJLEPSZĄ MATKĄ. Przylgnąć do TEGO, którego MIŁOŚĆ nie przebiera w dzieciach, nie wartościuje, nie dzieli na lepszych i gorszych, ale widzi w nich miarę doskonałości, do jakiej zaprasza, dając na jej osiągnięcie wystarczającą ilość łaski. Przy NIM pragnę się uczyć piękna i dobra wschodzącego „słońca” i padającego „deszczu” dla każdego bez wyjątku.

Grzegorz, 2018-06-18 23:57:32

W drodze do Doskonałości trzeba najpierw ujrzeć swoją małość. A gdzie można ją ujrzeć jak nie w Świetle. Miłości Twej, o Panie! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Virgo Castissima!

czciciel, 2018-06-18 22:55:30

dziś rano kiedy zwykłem czytać komentarze miałem ogromną chęć napisać ; JACY JESTEŚCIE PIĘKNI ... nie napisałem , nie wiem dlaczego , wieczorem gdy zwykłem spotykać się z Mocnymi w Duchu jak zwykle w poniedziałki o 19 " prowadzący wypowiedział to jakby ze zdwojoną siłą , poczułem się jak Jonasz w brzuchu ryby ... tak więc ród dziedziczy winę a my Łaskę gdy jesteśmy posłuszni nie tylko Słowu Świętemu pisanemu , lecz także gdy Bóg mówi do nas , do naszego serca .Pan nagradza dziesięciokrotnie za małe dobro a i stokrotnie Tego KTÓRY MIŁUJE ...

lucy, 2018-06-18 22:17:08

... z mądrości Ojców Pustyni " Opowiadał abba Jakub: „Poszedłem do abba Matoesa, a przed odejściem powiedziałem mu: «Wybieram się do Cel». On na to: «Pozdrów ode mnie abba Jana». Kiedy więc przyszedłem do abba Jana, powiedziałem mu: «Pozdrawia cię abba Matoes». Starzec mi odpowiedział: «Oto abba Matoes jest prawdziwym Izraelitą, w którym nie ma podstępu. W rok później odwiedziłem znowu abba Matoesa i powtórzyłem mu słowa abba Jana. A on mi rzekł: «Nie zasługuję na takie słowa tego starca. Ale to wiedz, że jeżeli usłyszysz starca, który wysławia bliźniego jako lepszego od siebie, taki starzec doszedł do wielkiej miary: bo na tym właśnie polega doskonałość, żeby chwalić bliźniego bardziej niż siebie»”... taka pewnie jest pokora, która w Bogu ma źródło, w Jego nieskończonej Miłości, w Miłości Jezusa aż po Krzyż... trudne ? może tak, ale przecież nie od razu... można powolutku jak małe dziecko, chwytając za rękę Ojca... iść powoli maleńkimi kroczkami :) na pewno się dojdzie i do miłości i do pokory i do nieba... nigdy samemu tylko z Nim :) dzięki o. Michale :) błogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl