Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-06-17 14:37:48

Hymn codzienności ❤️ https://youtu.be/wCJyI4oYQmA

ewa maria, 2018-06-17 10:44:29

... rankiem ptaszek przysiadł na moim parapecie i ćwierknął: Ewuniu, nasze głosy to świergot... a nie jakiś ...kot, jak niżej napisałaś... Faktycznie, wróbelku. Bez porannego świergotu jakoś smutno by się dzień zapowiadał... Dobrej niedzieli dla wszystkich!

., 2018-06-17 09:40:00

Bóg umiłował znak drzewa. Tak było od początku, od Rajskiego Ogrodu poprzez Kalwarię, aż po Ogród Zmartwychwstania. Drzewo Życia, Drzewo Poznania dobra i zła. Troszczy się o najmniejsze ziarenko, z którego wyrastają gałęzie, o jego owoce, ale też „poniża drzewo wysokie, drzewo niskie wywyższa, sprawia, że drzewo zielone usycha, zieloność daje drzewu suchemu.”(Ez 17, 24) I cieszy się, że wszystkie drzewa na polu poznają Go jako swojego Pana, że ptactwo pod nim mieszka, wszystkie istoty skrzydlate mieszkają w cieniu jego gałęzi. Jestem drzewem, nad którego wzrostem czuwa Jezus, obym coraz lepiej poznawała swojego Pana i była schronieniem dla tych, których chce ukryć w moim cieniu, ocalić od niszczącego żaru niewiary i braku miłości. Jezu proszę, abym była drzewem niosącym życie, a nie śmierć.

Grzegorz, 2018-06-17 07:35:57

Święty Michale Archaniele, Święty Gabrielu Archaniele, Święty Rafale Archaniele, Święty Aniele Stróżu, wszyscy Święci Aniołowie na służbie Pana, wychwalajmy Imię Pana, bo jest Dobry! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Angelorum!

czciciel, 2018-06-16 23:56:38

Maniana - Jutro , jest znakiem Zmartwychwstania bo gdybyśmy się nie spotkali po kolejnym odcinku MAMY TĄ NADZIEJĘ , KTÓRA JEST W NAS . Jest ON JAK ZIARNO WRZUCONE W NASZE SERCA , PRZENIKA NAS SOBĄ I USZLACHETNIA . Stajemy się w Nim . PRZEPEŁNIA NASZĄ DUSZĘ I RADUJE NIEPRZEBRANIE . Chrystus Jest w nas , gdy znużeni chcemy choć jeszcze jedną modlitwę wypowiedzieć dla uratowania , dla umiłowania , dla uwielbienia . Jak miło , gdy razem patrzymy na ptaki , na LUDZI - ANIOŁÓW , jak ich kochamy , choć o tym nie wiedzą w jakimś rozmodlonym Kościele ...

ewa maria, 2018-06-16 22:35:22

To doprawdy niezwykłe porównanie...drzewa z jarzyną - pokarmem... "ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu"... Wszystkie drzewa na zapleczu mojego domostwa, piękne są... gałęzie ich cudne! I brzózki, i klony, i wierzby... i modrzewie i świerki i bzy... i te krągłe - z czerwienią liści, których nazwy nie znam... i owocodajne jabłonki, i grusze, i nawet orzech w tle... Nie ma poranka bez ptaków treli... bez świerkotu i szczebiotania... Aniołowie, hej!

lucy, 2018-06-16 22:21:11

Bóg zasiewa ziarno, błogosławi,czuwa z czułością by wyrosło drzewo... czy moje drzewo- ja - stanę się schronieniem, czy pozwolę by inni weszli, zamieszkali... przecież my trzeba dużo- jedno słowo,gest, uśmiech, wyciągnięta ręka, kilka słów w telefonie, wypita kawa z kimś mimo, że terminy gonią na "łeb na szyję"... nie trzeba dużo by moje drzewo było gościnne.. by mogli znaleźć w nim schronienie aniołowie o ludzkich twarzach często poranieni z połamanymi skrzydłami... razem łatwiej wznieść się do nieba... do Boga... razem łatwiej dojść do Królestwa Miłości :) dzięki o. Michale :) pełnej łaski Pana niedzieli :)😇

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl