Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-06-15 09:40:42

Kłębowisko myśli mam dziś w głowie... szybko przelatują przypominając o tym i owym, co chlubą być nie może. Dobrze, że z wiekiem wiele spraw się uspokaja... odchodzi... nie dotyczy.... Ale zapłacić za grzechy młodości trzeba. Ponieść konsekwencje. Odpokutować. Boże mój, po życiowych ogniach, wichurach i trzęsieniach ziemi - w których Ciebie nie było - staję przed Tobą czując ten "szmer łagodnego powiewu"... i proszę... Rozpal we mnie żarliwość o Twoją chwałę! Miej miłosierdzie dla mnie i całego świata!

Grzegorz, 2018-06-15 08:12:23

Zdumiewające, jak skuteczną pomocą w nałogach jest Matka. Kiedy przyszła po raz kolejny osiem lat temu, pewne nawyki zostały odcięte jak nożem. Pokusa i zmaganie oczywiście zawsze będą, ale zniewolenie zostało pokonane. Nigdy nie nadziękuję się Maryi. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Auxilium Confessorum!

Jolanta, 2018-06-15 07:36:31

Najpierw zapytam, jakim sercem spoglądam na bliźniego. Dopiero potem mogę pytać, jakim okiem go widzę, z jaką intencją coś dla niego czynię.

., 2018-06-15 07:35:21

Gdy dla wielu źródłem przyjemności i często źródłem zarobku jest ubieranie i rozbieranie, ucz mnie Jezu patrzeć na człowieka Twoim spojrzeniem. I choć uwielbienie, adoracja należy się Tobie, to Ty sam patrzysz na mnie z uwielbieniem, adorujesz w każdym naszym spotkaniu, na modlitwie, w służbie, doświadczeniu ludzkiej przyjaźni… Jezu naucz mnie zatrzymać spojrzenie na człowieku zachwycając się jego pięknem, z podziwem dla jego wartości duchowych, intelektualnych, wsłuchać się w tembr głosu, zobaczyć i cieszyć się dobrem, które rozsiewa wokół.

czciciel, 2018-06-14 22:33:42

JAWICIE SIĘ JAKO ŹRÓDŁA ŚWIATŁA W ŚWIECIE TRZYMAJĄC SIĘ MOCNO SŁOWA ŻYCIA ... i Eliasz był w Ciemności Otaczającej aby wyjść i stanąć w Obecności Bożej . SZMER ŁAGODNEGO POWIEWU mówi mi , są to chwile i znaki ,namaszczenia którymi zwykłem się dzielić bo Pan Jest ze mną nie dla mnie lecz dla Was ...

lucy, 2018-06-14 22:10:03

... Ks. Jan Twardowski napisał piękny wiersz i bardzo prawdziwy... i tak pasujący mi mimo wszystko do tej Ewangelii ;"czystość ciała czystość rąk ... czystość idei czystość śniegu co płacze z zimna wody co chodzi nago czystość tego co najprościej i to wszystko psu na budę bez miłości " no właśnie, jeśli kochamy Miłością Prawdziwą tak jak Jezus wszystko jest na swoim miejscu bez obaw o ... :) dzięki o. Michale :) dobrego i pełnego łask Pana dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl