Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Grzegorz, 2017-10-31 07:56:06

Panie, spraw abym był drzewem dla innych. Uczyń moje konary mocnymi, a liście niech zielenieją. Ty możesz. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Ecclesiae!

., 2017-10-31 07:39:15

Zasadziłeś mnie w Ogrodzie Twego Serca Jezu. Miłość moja jak ziarenko, nie większe od kropki i wiara w miłość kiełkuje, choć ciągle marna... Ale Ci urosnę, czerpiąc życiodajną siłę i wielkość z Drzewa rosnącego pośrodku Ogrodu, schronię się w Zbawiennych Gałęziach, nasycę Żywą Wodą, będę czerpała do końca i rosła na Podobieństwo, z Tobą i dla Ciebie, aż nadejdzie dzień i moje rozłożyste gałęzie zapukają w niebo, staną się gościnne dla tych, co poszukują gniazda by schronić życie.

Jolanta, 2017-10-31 07:36:32

Niewiele potrzeba zakwasu do ciasta chlebowego, ale to on nadaje wzrost i smak chlebowi. Nas, chrześcijan też może być niewielu, ale wiarą, naszymi wartościami mamy szansę nadać naszemu otoczeniu smak i siłę wzrostu.

czciciel, 2017-10-30 22:59:13

Ci ukryci w Trzech Miarach Mąki , w Bogu Samym , nabierają smaku jak w Eucharystii . Im bardziej pragną , Tym bardziej syci , im bardziej nasyceni tym więcej spragnieni . Nadzieja , która już nie jest nadzieją jest Obcowaniem z Bogiem , wiecznym PRZEBYWANIEM pomimo małych i wielkich klęsk bo i tak należą do Boga ...

ewa maria, 2017-10-30 22:37:51

Za oknami mam modrzewie, jodłę, gruszę, orzech, klon, wierzby, bordowe buki pospolite i brzózki... to całkiem okazałe skupisko drzew jak na miejskie podwórko. Sporo ptaków je zamieszkuje... W moim zimowym karmniku pożywiają się sikorki, wróble i kosy... Sroki, gołębie i gawrony muszą sobie radzić inaczej. Spodobał mi się komentarz na biblijni.pl choć filmu , o którym mowa - nie oglądałam... cytuję: "W filmie "Ludzie Boga" zakonnicy z Góry Atos zamierzają opuścić klasztor, bo w okolicy zrobiło się zbyt niebezpiecznie i grozi im śmierć. Pozostawią samych mieszkańców wsi, którym dotąd w różny sposób pomagali żyć. "Jesteśmy jak ptaki na gałęziach drzew" – usprawiedliwiają się. "Nie, to my jesteśmy ptactwem – odpowiada staruszka ze wsi. Wy jesteście gałęziami". My, wierzący, ludzie Boga, jesteśmy gałęziami. Królestwo Boże rośnie dzięki nam i przez nas daje schronienie potrzebującym. Dla kogo jesteś gałęzią?" Dobrej nocy.

Joanna, 2017-10-30 22:19:48

Bóg zapłać za piękne kilka słów o słowie;)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl