Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-08-05 19:43:25

Trzymajac sie Maryi wydamy blogoslawione owoce,Herodiada i jej zywot to droga donikąd to ślepa ulica

danusia, 2017-08-05 14:36:15

Wczoraj wieczorem wracałam z Mszy Świętej i na chodniku leżało małe czerwone jabłko , spojrzałam na drzewo , które było pełne takich owoców. Przypomniała mi się katecheza, w której kapłan zwrócił uwagę, że dorodny owoc może być jedyny na drzewie, owoc który jest do zjedzenia. Są jednak drzewa, które urodzą wiele ale nie do zjedzenia. Tak więc idąc za myślą o. Michała nasze dojrzewanie w promieniach Słowa Ewangelii i działaniu Bożej łaski, doprowadza nas do przemiany i dojrzałych owoców naszego życia. Boże Ojcze, pozwól wypełnić, co zapisane w Księdze Życia. Tobie chwała na wieki wieków.

ewa maria, 2017-08-05 11:06:33

... myśli przywołują też pamięć o o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowskim - męczennikach za wiarę, męczennikach z Pariacoto. Na ich grobowcach umieszczono słowa: "Mocni w wierze, płonący miłością, posłańcy pokoju, aż do męczeństwa." Oni jeszcze w Polsce, przed wyjazdem mówili, że zdają sobie sprawę z tego, że misja w Peru jest trudna i ich życie może być narażone na niebezpieczeństwo... ale jeśli trzeba będzie dla sprawy Bożej złożyć ofiarę życia, to nie będą się wahać. Boże, wierzę, że każda śmierć męczeńska za PRAWDĘ...za DOBRO..., dla CIEBIE i w obronie Twoich wartości...niesie tak naprawdę życie...bo Ci wszyscy męczennicy oglądają dziś Ciebie, a my możemy posiłkować się ich odwagą i męstwem... Panie, wspomóż łaską, abym w chwili próby...nie zawahała się świadczyć o Tobie...zawsze i wszędzie...do końca moich dni... W kuchni mam taką misę - paterę, na której kładę owoce...dziś roztaczają wokół i wręcz kuszą... swoją ukształtowaną w słońcu dojrzałością... Wiaro moja, nie bądź kruchą i wiatrem podszytą, ale odważną i dojrzałą...jak te kolorowe i jędrne owoce... Jak zawsze życzę wszystkim dobrej soboty!

Grzegorz, 2017-08-05 08:24:48

Wczoraj obejrzałem dokument 'Rzeź Woli'. Pomyślałem też o bł. Księdzu Jerzym Popiełuszko. Kiedy święty odchodzi z rąk złego, to odczytujemy to jako szczyt niesprawiedliwości. Pan widzi więcej. My odzyskujemy wzrok Boży dopiero po pewnym czasie.Dlatego po latach czcimy męczenników. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Martyrum!

Anna, 2017-08-05 03:15:12

Bóg zapłać Ojcze.SZczęśćBoże

czciciel, 2017-08-04 23:23:56

WBREW ODWIECZNYM ZAMIAROM OJCA , sorki

czciciel, 2017-08-04 23:20:31

Aby nikt nie zginął musi zginąć Jeden ... aby nikt nie zginął, za wyjątkiem syna zatracenia , dla którego umoczony jest w misie kawałek chleba , symbol zdrady , musiał zginąć Jeden ... CHRYSTUS , ODKUPICIEL , ZBAWCA . Ustrzeżeni od złego przez Jednego , którego jeden wydał mamy nadzieję życia wiecznego .Za nas ON , ODKUPICIEL poświęcił Samego Siebie , aby każdy był uświęcony w Prawdzie z dużej i małej litery .Abyśmy byli Jedno z Chrystusem , Ojcem i Duchem Świętym nie maczajmy Chleba Bożego , Jezusa Chrystusa w misie zdrady , wbrew odwiecznym zamiarów Ojca , który wszystko przewidział , będąc Bogiem , aby wypełniło się Pismo ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl