Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2017-06-01 21:32:36

No i wieczór nastał...Chwała Panu! Całkiem przyjemnie teraz...bo w dzień na ławce w parku usiedzieć nie mogłam ze śpiącą wnuczką, taki gwar z głośników i od dzieciaków płynął jasnogórskim parkiem... jedni wchodzili, drudzy wychodzili... Większość dzieci - w papierowej koronie z napisem: "Moja Mama jest Królową!"... i najpierw zgodny marsz pod figurę Maryi, ustawioną centralnie, potem do kaplicy, a na koniec "garden Party" u Najlepszej z Matek, pod szczytem... Mama bardzo się przygotowała...wiele atrakcji zaproponowano w Jej imieniu... Ale największe wzięcie miał samochód (chyba Ośrodka Ruchu Drogowego), w którym można było przeżyć symulowane drogowe akcje i przechyły jak na ostrych wirażach... Ale fajnie bujało... Zastanawiam się skąd u dzieci takie zainteresowanie? Tata? Przyglądałam się z oddali tym paulińskim próbom zorganizowania w atrakcyjny a jednocześnie pełen katolickiego przekazu, Dzień Dziecka. To świetny pomysł...ale większej reklamy i wsparcia częstochowskich firm potrzebujący.! Mam teraz wnuczkę...cieszę się, że paulini - w tym jak słyszę o.Michał - działają...Może i mnie Bóg natchnie jak wesprzeć to dzieło...Oby. :-)

danusia, 2017-06-01 14:16:03

"W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami: «Ojcze Święty, nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś."J 17, 20-26 "«Odwagi! – powiedział – trzeba bowiem, żebyś i w Rzymie zaświadczył o Mnie, tak jak dawałeś o Mnie świadectwo w Jeruzalem»."Dz 22, 30; 23, 6-11 Współcześnie dysponujemy Całunem Turyńskim i Całunem z Manoppello, te relikwie są znakiem widzialnym Oblicza Pańskiego w które można się wpatrywać i kontemplować. Ojciec Niebieski porusza nasze serca do trwania i miłowania bez końca, obejmując doczesność i wieczność.

czciciel, 2017-06-01 10:01:15

poranek ... był , i patrzyłem przez okno na niebo , a tam płynące Serce, i szybko znikło ... teraz czytam ;" Miłość wasza podobna do chmur o świtaniu albo do rosy , która prędko znika . Dlatego ociosałem Cię przez Proroków słowami Ust Moich pouczałem , a Prawo Moje zabłysło jak Światło . MIŁOŚCI PRAGNĘ , NIE KRWAWEJ OFIARY , POZNANIA BOGA BARDZIEJ NIŻ CAŁOPALEŃ " ... Ks. Oz .6 ,5-6.

ewa maria, 2017-06-01 08:55:25

...łąka przed domem przeżywa od rana swoje niepokoje... balkon zamknąć musiałam bo hałas kosiarki tnie też po uszach...ale tak trzeba...komarów mniej będzie, a za chwilę trawy i polne kwiatki znów zaszumią... Patrzę w Twoje Oczy...na TĘ KOCHANĄ UMĘCZONĄ TWARZ prześwietlającą całun...i na drugie Twoje Oblicze - MIŁOSIERNE wg św. Faustyny...Taki jesteś piękny Boże Mój! Widzę Cię też i podziwiam we wszystkich "cudownościach" wokół...tak niezliczonych i nieogarnionych ludzkim umysłem... dostrzegam w tych zwykłych i prostych "tchnieniach", przykurzonych już jakby trochę codziennościach...w moim serca biciu. Uśmiecham się teraz...Będzie dobry dzień...Kolejny dobry dzień z Tobą!

Teresa 2, 2017-06-01 08:42:13

Jezu w Hostii utajony daj mi Serce swoje daj

Grzegorz, 2017-06-01 07:56:14

Patrząc w oczy Jezusa widzę Świętą Trójcę. Dzisiaj szczególnie będę patrzył Jezusowi w oczy. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Stella Maris!

m, 2017-06-01 07:04:31

"Miej w sobie pokój łąk. Nie wiadomo, jakie burze cię czekają, jakie przygody. Nie wiesz, jakich ludzi spotkasz, jakie wydarzenia cię zaskoczą. Może przedreptają przez ciebie obcy ludzie, czyniąc ścieżki to w tę, to w tamtą stronę, przepędzą stado bydła, zajeżdżą samochody, roztratują czołgi i zdawać się będzie, że z ciebie już nic nie zostanie, tylko błoto. Ale miej cierpliwość. Przyjdą mrozy, spadnie śnieg, lód skuje ziemię, zszarzejesz, zblakniesz. Ale przecież zza chmur wyjdzie słońce. Powieją ciepłe wiatry. Śniegi stopnieją. Lody puszczą. I zazieleniejesz. Zaszumisz trawami, ziołami, kwiatami." -ks.Mieczysław Maliński

m, 2017-06-01 06:42:46

♪♪ Y' va-re-che-cha Adonai v'yish-mire-cha,Ya-er Adonai panav elei-cha vihu-necha, Yi-sah Adonai panav elei-cha, V'ya-sem l'cha shalom v'ya-sem l'cha shalom ♪♪

m, 2017-06-01 06:39:17

"Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem" Lb 6,24-26.

m, 2017-06-01 06:32:19

"Strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem "

., 2017-06-01 05:45:16

Jak dobrze jest mieć Kogoś, Kogo nie traci się z oczu. Nosić w sobie Umiłowany Obraz, do którego można się zwrócić i na którym można się zatrzymać. Gdy słabną oczy mojej wiary, grzech, a czasem zwykłe zmęczenie powoduje, że widzę już tylko siebie i uporczywie „oglądam” nieistotne sprawy, Syn „podnosi” i zwraca moje spojrzenie ku Ojcu. O spojrzenie w stronę Miłości i z miłością, na tych, których spotkam, proszę Ciebie Jezu na rozpoczynający się dzień, bogaty w wydarzenia. Niech Twoje Oblicze zajaśnieje we mnie Obliczem Ojca.

danusia, 2017-05-31 23:58:06

Tak Marku, bo na modlitwie widzisz sercem, które jest ukryte dla oczu.

czciciel, 2017-05-31 22:47:23

czyżby UTAJONA ? co dzień ocieram się o Stopy Jezusa , słyszę pierwszego skowronka co już spać nie daje , że on mały był pierwszy i najwyżej bo na najwyższym drzewie , tak dla szacunku . Uśmiecha się do mnie z politowaniem , że jeszcze śpię ... a tak trudno się obudzić do Tej Miłości , dobrze , że godzinki mnie mobilizują a dokładniej Maryja . Utajona w Radości i Rozmodleniu , ONA tak , zawsze na drugim miejscu za Chrystusem . To dopiero początek dnia , chwila zaledwie , czas szukać dalej ... i znów koniec dnia , siadam i piszę , że Jestem , choć nie umiem ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl