Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


m, 2017-05-02 10:08:27

kochany @czcicielu :) - "głodnemu zawsze chleb na myśli" :)) - dobrego dnia!

ewa maria, 2017-05-01 22:27:44

Jakie już czcicielu? Jeśli faktycznie...to dopiero... @m jesteś urocza!

czciciel, 2017-05-01 22:11:45

czy Ty już dzisiaj coś piłaś ? pozdrawiam całe towarzystwo , wesołej zabawy ...

m, 2017-05-01 20:10:58

a czy syty zrozumie głodnego..? pozdrawiam jamochłony

ewa maria, 2017-05-01 19:06:03

Przed chwilą wróciłam z Jasnej Góry...Najpierw odwiedziłam Kaplicę Sakramentu Pokuty...a potem adorowałam Pana Jezusa w przepięknej monstrancji (Kaplica św. Pawła Pustelnika), która pojedzie do Fatimy jako dar od Polaków. No i na koniec byłam na Eucharystii u Matki Najukochańszej...podziękować...że siły Bóg mi wrócił... Wychodząc otrzymałam egzemplarz NIEDZIELI z ubiegłego tygodnia, a w nim na okładce zobaczyłam Oblicze Pana Naszego z podpisem: MIŁOSIERDZIE - koło ratunkowe dla świata. Przypomniałam sobie to koło w tle dzisiejszych "Kilku słów o Słowie" obok o. Michała i wpis @Teresa2... Biorę się za czytanie... czuję, że ten numer poświęcony Miłosierdziu nie bez powodu trafił w moje ręce. Miłego wieczoru!

Teresa 2, 2017-05-01 11:27:23

Tylko z Chrystusem wszystko ma swój porządek i kolejność.P.S zauważyłam koło ratunkowe w tle, to sygnał , że w razie potrzeby zawsze mogę liczyc na Najmilsze Serce Boże Jezus Ratownik Arka Noego

ewa maria, 2017-05-01 10:47:14

"Zabiegajcie nie o ten pokarm, który ginie, / ale o ten, który trwa na wieki. " Alleluja. Boże spraw, niech ci, którzy uważają się za chrześcijan, odrzucą wszystko, co się sprzeciwia tej godności, a zabiegają o to, co jest z nią zgodne. Ja zastanawiam się dziś dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Co jest jego celem? O co zabiegam i tak naprawdę troszczę się? O pełny brzuch, urodę, zdrowie, sukces, trzos, wakacje, ludzką akceptację? O wszystkie te drugo- i trzeciorzędne rzeczy i sprawy, które i tak zostaną strawione, "zardzewieją", mole je zjedzą i w pył się obrócą?! Życie upływa tak szybko...Wszędzie czai się pokusa...wielkie morze pokus...ocean nawet...Jeszcze to, jeszcze tamto...i nagle u kresu okazuje się, że nie zdążyłam z Tobą Jezu pobyć...Tobą się nakarmić, Tobą nasycić...i BRAK odczuwam! "Jezu, dzisiaj mi przypominasz, że podstawowy głód jakim jest pragnienie miłości, możesz zaspokoić tylko Ty sam." Proszę Cię, Panie, abym nigdy nie pragnęła "wątpliwych" wartości, które przysłonią mi Ciebie, a wszystkie potrzeby mojej natury układała w kolejności im przynależnej...abyś TY zawsze pierwszy był...a głód i pragnienie Ciebie...największe!

danusia, 2017-05-01 09:58:43

"W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec»."J 6, 22-29 Ten fragment Ewangelii w świetle dzisiejszej katechezy o. Michała, przypomniał mi moje jedyne rekolekcje wyjazdowe. Rekolektantka na tych rekolekcjach zdradziła mi niuanse tamtego środowiska i wtajemniczyła, że tu siostry zakonne dają dobre jedzenie a w szczególności bigos. No i się przekonałam i teraz niedawno przyszło mi wspomnienie smaku tego bigosu. Znalazłam w sklepie Dino w słoiku :) A cóż miałby powiedzieć o tym zaspokojeniu Święty proboszcz z Ars ? Gotował ziemniaki raz w tygodniu ? by potem podjadać już spleśniałe ? Straszny dziś bigos w tym pojmowaniu rzeczy :) Rozumiem ten fragment Ewangelii, niekulinarnie. Raczej jako chęć robienia interesu na tym, na czym nie da się robić interesu. Bóg jako Dawca darów darmo danych ,nie wymaga od nas niczego, prócz naszej wolnej woli i wysiłku towarzyszenia. Do końca życia, w posłuszeństwie Ojcu niebieskiemu. Boże , Ojcze ! Obdarz nas wiernością twemu Słowu. Życzę błogosławionego czasu dla nas wszystkich, na ścieżkach Pana.

., 2017-05-01 09:37:03

Nie muszę nieustannie zastanawiać się czego pragnie ode mnie Bóg i jaka jest Jego Wola. Czasem tyle pytań, rozważań, poszukiwanie nowych pomysłów, rozwiązań… Aby wykonać dzieło Boga wystarczy wierzyć w Chrystusa. Wiara prowadzi do ufności i powierzenia siebie Bogu, ona pozwala Mu działać we mnie i przeze mnie. Mogę być pewna, dziś otrzymam pożywienie od Tego, któremu zaufałam: pokarm pełnienia Jego Woli, chleb powszedni i Ten, który trwa na życie wieczne. Nie ma wątpliwości, moje ciało i dusza zostaną nasycone przez Syna Człowieczego, na Nim spoczywa pieczęć Ojca.

Grzegorz, 2017-05-01 07:26:10

Pan buduje łaską na pięknej, zaspokojonej naturze. Której przecież jest Stwórcą. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Ecclesiae!

czciciel, 2017-04-30 22:32:41

choćbyś był pełen Mocy i Łaski i działał cuda i znaki dokonywał wśród ludzi , to zawsze znajdą się tacy co ze swej niemocy będą chcieli Cię zabić lub Twoje dzieło . Wszyscy ci , którzy z Tobą walczą , a kieruje nimi zazdrość o Dary Boże , występują przeciwko Duchowi Świętemu , czyli Bogu .I choćby przedstawili fałszywe założenia lub świadectwa nie zdołają Cię przemóc , bo Boga masz za OBROŃCĘ . Widzisz nikt Tobie nie przyszedł z pomocą , nikt Cię nie obronił tylko JA , TO JA UKAŻĘ CI NIEBO NOWE ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl