Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


m, 2017-04-30 17:14:06

pozdrawiam :*

m, 2017-04-30 17:13:09

"Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich». Mt 18,20

ewa maria, 2017-04-30 14:45:06

W marcu, podczas Jasnogórskich dni skupienia, przed Adoracją, myśl taka...pragnienie wielkie do mnie przyszło, aby móc ucałować Jezusa niesionego przez bazylikę w monstrancji...a kiedy otworzyłam usta pytając o. Marcina Ciechanowskiego jak to widzi... zanim jeszcze odpowiedział, dostałam odpowiedź bezpośrednio do serca: Ewo, najbliżej mnie jesteś, kiedy przyjmujesz Eucharystię...dotykasz mnie ustami, całujesz i przytulasz, wtedy jesteś ze mną w pełnej komunii...bliżej już nie można...w cierpieniu tylko... a potem w Niebie... EUCHARYSTIA - DAR, LEKARSTWO, JEDNOŚĆ, PEŁNIA. Krucha i słaba jestem, bardzo potrzebuję Boga by stać prosto…by iść…by żyć… Potrzebuję Jego łaski, by mnie "pionizował" i otwierał moje oczy. Dziś wiem, że człowiek musi polegać na Bogu, w pierwszej kolejności do Niego się zwracać i w Nim pokładać nadzieję! Nigdy nie wolno nam odchodzić dalej niż do Emaus (a i to za daleko)… No i z Eucharystii korzystać trzeba – bo nic – jak ten łamany i podawany do ust chleb – nie smakuje lepiej! KTÓŻ JAK BÓG?!

Teresa 2, 2017-04-30 11:46:13

Panie Jezu pobudzaj nasze kubki smakowe w kosztowaniu Ciebie ,w drodze nawet woda jest rarytasem a utrudzenie radością, oczy też sycą się pięknem które nam stworzyłeś.Te 29 km ewangelicznych z Jerozolimy to jeden dzień wędrówki (rozgrzewka :) to będą piękne dni, po prostu piękne dni ;)

., 2017-04-30 09:58:05

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami, a raczej wędrowało i wędruje razem z nami. Obecność Wcielonego Słowa to historia nieustannej, niestrudzonej drogi Boga prowadzącej do człowieka i z człowiekiem. Jezus chce iść ze mną, pragnie rozgrzewać moje serce swoim Słowem i doprowadzić mnie do Emaus (emmaous – gorące źródła, zdroje) Celem jest nasycenie mnie Źródłem, Zdrojem Życia jakim jest Eucharystia, Pokarm na drogę, aż po wieczność. Jezu, mów do mnie, prowadź, lecz moją bezmyślność (anoētoi) i powolność serca (bradeis kardia), abym nie ustawała w drodze ku Tobie.

Grzegorz, 2017-04-30 07:18:44

Obym się nigdy nie zasiedział. Powraca franciszkowa 'kanapa'. Dziekuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Christianorum!

Jolanta, 2017-04-30 05:59:13

III Niedziela Wielkanocna - Biblijna "Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa " (św. Hieronim)

czciciel, 2017-04-29 23:09:16

W Drodze Naszego Życia stale jest Obecna , Eucharystia nie związana z czasem i przestrzenią , ale jakże obecna w naszym życiu ... Gdy błogosławimy Boga za wszystkie dary oddając Mu należną cześć i uwielbienie obcy poznają żeśmy Uczniami Jezusowymi . Gdy otwieramy oczy na piękno stworzenia , na cały świat i zachwycamy się Jego Dziełem , POZNAJEMY GO , JAK PRZY ŁAMANIU CHLEBA .Gdy słuchamy Jego Proroków , jak Święty Jan Paweł II , to czyż serce nasze nie pałało , " gdy Pisma nam wyjaśniał ? " Gdy słyszeliśmy Jego słowa ; " NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ , NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI , TEJ ZIEMI " , a słyszałem Te Słowa w bezpośredniej bliskości , w Dzień Zesłania Ducha Świętego , to jakby Ogień Zstąpił na ziemię . Dreszcze mi przeszły po plecach i dało się odczuć Ten Powiew , jakby SZUM Z NIEBA , jakby " uderzenie gwałtownego wichru " , który napełnił wszystkich , którzy Tam byli ... byłem Tam . Cdn .

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl