Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Maria SNE, 2017-04-29 17:07:59

Dziękuję. Potrzebowałam dzisiaj tych słów.

danusia, 2017-04-29 14:18:55

"Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»."Mt 11, 25-30 Pamiętam taką chwilę, gdzie ciężar życia dla mnie był bardzo odczuwalny ale właśnie wtedy, tak się zbiegło,że było to dzisiejsze słowo Ewangelii : " znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»" Otrzymałam spokój i słodycz nie z tej ziemi. Zapamiętałam to wyraźnie.Pan Jezus przychodzi by pocieszyć i napełnić pokojem, nasze dusze, bo ciała umęczone materią, nie do przerobienia :) w części wyznaczają granicę tego trudu, który może nie być wcale zadanym Bożym trudem , a po prostu naszym egzystencjalnym wymogiem, ponad miarę. Powtarzam zawsze, że by żyć, potrzeba tak niewiele. Dzisiaj w naszej parafii nekrolog , kobieta lat 52. Ach to życie, to taka chwila, by tylko nie brakło miłości, to byłoby największe spełnienie sensu żywota. Boże przymnóż nam wiary i miłości .

czciciel, 2017-04-29 11:43:10

to samo wrażenie miałem czytając przed chwilą wasze , piękne komentarze , dziękuję i pozdrawiam , Marek

ewa maria, 2017-04-29 10:16:34

O, jacyż Wy wszyscy tu piękni jesteście!... Jakże wrażliwe i czułe serca macie...a dusze takie bogate... Jaki piękny w Was Jezus Chrystus! Dobrej soboty!

Teresa 2, 2017-04-29 09:40:54

Piątkowy piątek też smakowałam , miałam pogrzeb w rodzinie (dalszej) postanowiłam uczestniczyć chocby dlatego ,,zeby dac odczuc , że jestem z nimi, że jednocze się w bólu.Zostałam obdarzona prowadzeniem modlitw przy zmarłym w oczekiwaniu na przybycie kapłana.Poczatkowo była trema ale kiedy wszyscy się włączyli utworzył ssie taki piękny strumień płynacy aż do samego Nieba , rozśpiewałam też zebranych to był piękny piątkowy piątek. A na dziś mam upiec smaczne ciacho , które obiecałam aby wspomóc córcię która przygotowuje wnusia do 1 Komunii musi byc wyjatkowo dobre :) myślę , że jak zaproszę Mateczkę to będzie smaczniutkie :) rączki służcie , służcie :)

., 2017-04-29 08:42:55

Wysławiam Ciebie, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że upodobałeś sobie nie w mądrych i inteligentnych, ale w niemowlętach (nēpiois). Tylko niemowlę zdane całkowicie na rodzica wyczuwa co to znaczy być dla kogoś najważniejszym, otrzymywać za darmo wszystko bez wyjątku, znajdować się w najlepszym dla swojego rozwoju miejscu, znać najbliższych i być całkowicie przez nich poznanym. Cały świat niemowlęcia to ogarniające, ochraniające ramiona, dłonie, które jak balsam przynoszą pociechę, karmią, ocierają łzy i dają poczucie całkowitego bezpieczeństwa. Każda zabawka, nawet ta najdroższa i najciekawsza nudzi, ale trwanie i zasypianie przy kochającym sercu, nigdy, jest zawsze rozkoszą i ukojeniem. Jezu, proszę o łaskę dojrzewania do duchowego niemowlęctwa, abyś mógł mi odsłaniać to co najcenniejsze Siebie i Ojca.

m, 2017-04-29 07:44:25

:) ♪♪ Ty otworzyłeś nam bramy nieba, przychodzisz i modlisz się w nas. Ty wysłuchujesz naszych modlitw, przychodzisz i modlisz się w nas. Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu, niech będzie chwała i cześć. ♪♪

m, 2017-04-29 07:30:25

♪♪ Błogosławiony bądź Panie Wszechświata, Tobie chwała i cześć. Boże Abrahama, Izaaka i Jakuba Tobie chwała i cześć. Błogosławiony bądź Boże Izraela, Tobie chwała i cześć. Trzykrotnie Święty Boże Wszechświata, Tobie chwała i cześć. Dałeś nam Panie Matkę Zbawiciela, Tobie chwała i cześć. Ty zasadziłeś Drzewo Życia, Tobie chwała i cześć. Śmierć zwyciężyłeś w Swoim zmartwychwstaniu, Tobie chwała i cześć... ♪♪ - błogosławionego dnia ❀

m, 2017-04-29 07:14:21

Serce Jezusa, hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają, zmiłuj się nad nami

Grzegorz, 2017-04-29 07:00:00

Jezus ponownie wymaga kroku Wiary. Bo jakże to? Mnie, mnie utrudzonego i obciążonego, pokrzepia dodatkowo zakładając na ramiona jarzmo? To ma być ulga? A jednak to jarzmo to rozciągający ramiona Krzyż, najsłodszy Krzyż, z którego spływa Pokój. Błogosławione słodkie Jarzmo Twoje, Jezu! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Pacis!

sihe, 2017-04-29 00:43:49

Jutro i pojutrze, będę z Panem na dniach skupienia, pomódlcie się za mnie bym Go mogła usłyszeć, ale także i za to bym mogła szczerze mówić i tym co czuję, o ducha modlitwy szczerej, prawdziwej. sihe

ewa maria, 2017-04-28 23:32:19

Wiesz co przeżywam, z czym pragnę się uporać ...i wiesz, że się zgadzam... Bądź balsamem, bądź kołyską...po głowie mnie pogłaszcz i przytul... Planowałam dziś kolejną Adorację na Jasnej Górze...zdrowie nie pozwoliło uczestniczyć... W domu Ciebie wychwalałam... Jarzmo moje dziś sporo cięższe się stało...przygięło witalne siły... Daj wspominać to jutro...pojutrze... z ulgą, a ukojeniem Swoim przykryj mnie...jak kołderką... Pocałunki Ci ślę przed snem.

czciciel, 2017-04-28 22:47:18

Są Przykazania , i powinności ... a czy my litujemy się nad Jezusem ? czy tylko użalamy nad sobą ? zwłaszcza w piątek piątkowy ? ON STALE LITUJE SIĘ NAD NAMI , A ZAPOMNIAŁ O SOBIE , GDY W TEN DZIEŃ PRZEŻYWA NA POWRÓT SWOJĄ MĘKĘ ... czy my potrafimy tak samo ? nie po to , aby spełniać przykazania , lecz POWINNOŚCI ... CZY BIERZEMY JARZMO CHRYSTUSOWE Z CICHYM I POKORNYM SERCEM ? Biorąc Tę Przyjaźń , weźmy tez i Ten Krzyż Adoracji , a okaże się , że Jest Słodki i brzemię Jego lekkie . Powiem szczerze dziś spróbowałem i muszę przyznać , wielki to zaszczyt być przy Chrystusie w Godzinie Jego Męki ... polecam każdemu spróbować ... / można i tak ; GUADELUPE - UWIELBIAM TWOJE IMIĘ ... /

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl