Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Jolanta, 2017-04-19 09:35:51

Ja też mam swoje Emaus, do którego z trudem, mozolnie zmierzam. Droga mojej wiary jest niełatwa, ale zawsze dołącza do mnie Chrystus, bo Bóg pragnie, abym Go poznała i dalej szła za Nim. Obym tylko zachowała otwarte oczy i serce, by rozpoznać przychodzącego do mnie Jezusa.

Teresa 2, 2017-04-19 09:29:43

Zasłuchałam się w Brzegi wybawienia - Wox Eremi cudne

., 2017-04-19 07:57:12

Przybliżasz się i idziesz ze mną każdego dnia… Tyle zainteresowania moimi sprawami, wsłuchiwania się w opowieść o moich przeżyciach, troskach, wydarzeniach, których często nie rozumiem, bo leniwe serce nie nosi i nie rozważa Słowa, które rozjaśnia rzeczywistość. Nie zostawiaj mnie, usiądź przy stole mojej codzienności, karm mnie Sobą – Chlebem Jedynie Sycącym, aby otworzyły się moje oczy i serce rozpaliło miłością.

Grzegorz, 2017-04-19 07:46:16

Święte jest Twoje Ciało i Krew, Panie Jezu. Idę do Ciebie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Dei!

czciciel, 2017-04-18 23:33:56

czy można Ogarnąć Boga ? czy można powiedzieć , że się GO ma ? czy , nawet jak przychodzi w Eucharystii i Jest w Sercu odczuwamy Jego Pełnię ? staram się tylko kochać ,jak najmocniej i jedyne słowa , którymi chcę Uwielbić Boga to słowa ; KOCHAM CIĘ , KOCHAM CIĘ , JEZU KOCHAM CIĘ ... choć jestem zjednoczony z NIM to jednak nie jestem w stanie powiedzieć , że mam , że posiadam lecz bardziej , że czuję , odczuwam ... to mi wystarczy aby trwać w uwielbieniu . Przyznam , żona stale mi się pyta , kiedy byłem u spowiedzi bo stale przystępuję do Komunii z Nim , nie wiem od ilu już lat , co Eucharystię .ONA, EUCHARYSTIA , daje mi Chrystusa a ON JEST KLUCZEM DO SŁOWA BOŻEGO . proste , BO TYLKO Z NIM MOŻNA GO ZROZUMIEĆ , to ON podpowiada nam co ma na myśli i do każdego podchodzi indywidualnie ,tak jak w Emaus z osobną troską i zrozumieniem dla naszych zranień , doświadczeń i przeżyć , bo każdy z nas ma inną czułość , ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ NA JEGO ŚWIATŁO , . .

ewa maria, 2017-04-18 23:15:50

Eucharystia rozpala moje serce i jest przyczyną radosnych jego drżeń, podskoków i niezwykłego tańca w mojej piersi... Przed wysłuchaniem komentarza, czytam zwykle Słowa Ewangelii na ten dzień. Zastanawiam się, którym wersom poświęci swoją uwagę o.Michał... Dziś wybrałam dokładnie to samo zdanie. Na nim zatrzymały się moje oczy, a serce wspominać zaczęło wszystkie te drgnięcia i poruszenia, które właśnie PAŁANIEM bym nazwała... Przegapiam większość dobra, które Bóg mi ofiarowuje... ale coraz częściej rozpoznaję już Pana... Nie zawsze po głosie czy po spojrzeniu, ale przy łamaniu chleba -zawsze. Będę walczyć o Eucharystię, bo dostaję w Niej Ciebie Boże. Dostaję WSZYSTKO!

czciciel, 2017-04-18 23:06:28

0 : 22 TEN UŚMIECH NIEZASTĄPIONY , ALLELUJA !

:), 2017-04-18 23:02:44

spokojnych, kolorowych snów - 'sweet summer day'

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl