Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-02-24 09:53:41

Marcin Styczeń dzięki i tak na YOU TUBE ;)

Teresa 2, 2017-02-24 09:38:32

Za wszystkie Dary Nieba dziękuję

., 2017-02-24 09:35:52

„Oprócz miłości, która jednoczy nas z Bogiem, miłość małżeńska jest „największą przyjaźnią” . Jest to związek, który ma wszystkie cechy dobrej przyjaźni: dąży do dobra drugiej osoby, wzajemności, intymności, czułości, stabilności i podobieństwa między przyjaciółmi, które buduje się poprzez wspólne życie. Małżeństwo jednak dodaje do tego wszystkiego nierozerwalną wyłączność, która wyraża się w stabilnym projekcie dzielenia i wspólnego budowania całego życia." POSYNODALNA ADHORTACJA APOSTOLSKA AMORIS LAETITIA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

czciciel, 2017-02-24 09:09:29

Dobre, pozdrawiam...

Jolanta, 2017-02-24 08:52:47

Zatwardziałość serca- serce zapomina, co było pięknego we współmałżonku, zamyka się na niego, zapomina o miłości, która ich połączyła. Ale zawsze jest szansa, że kiedyś jeszcze przypomni sobie to wszystko, to co było na początku.

danusia, 2017-02-24 08:42:39

Ewangelia jest prawdziwa, tak , racja, o.Michale, gdyż Bóg przez swoje Słowo Wcielone, przemawia do nas i uczy jak żyć i postępować. Fundament jest tu: " Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. "Mk 10, 1-12 Czasem przy silnych zranieniach , opuszczenie fizyczne rodziców, niczego nie zmienia, gdyż emocjonalnie, mentalnie, jesteśmy z nimi, ich historią. Zdarza się i tak,że trud jedności małżeńskiej, przerasta wielu. Samo jednak Stwórcy założenie, jest przepiękne i warte przeżycia. I myślę tak sobie, że małżeństwo jest inną płaszczyzną życia niż jak zakłada pierwsze czytanie w Mądrości Syracha, odnośnie przyjaźni. Małżeństwo zakłada wierność do końca życia małżonków. Przyjaźń niekoniecznie.

grazyna, 2017-02-24 08:02:28

Chala Panu za Sakramenty Swiete! Dziekuje Ojcze Michale i Wam Bracia i Siostry ze Jestescie. Blogoslawionego dnia :)

Grzegorz, 2017-02-24 06:54:09

Zdarza się, że musimy dokonać podobnego wyboru także w stosunku do innych ludzi. To trudne, ale konieczne jeśli przynosi większe Dobro. Natomiast opuszczenie kogoś, choćby na jeden dzień, z powodu własnej wygody, jest ucieczką. Niestety, tak też mi się zdarza. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Ecclesiae!

., 2017-02-24 06:22:55

Bóg prowadzi mnie ku dojrzałości obdarowując ludźmi. Dzięki nim poznaję Boga, siebie, uczę się kochać i być szczęśliwą dzięki miłości, jaką otrzymuję. Przychodzą od Niego i prowadzą do Niego. Szczególnym darem jest doświadczenie przyjaźni, jest ono niezwykle rozwijające, choć stawia wymagania. Przyjaciel jest jak tajemniczy ogród, który został mi podarowany, aby go swoją obecnością, słowem, modlitwą pielęgnować, zraszać, odkrywać i podziwiać, cieszyć się jego wzrostem i patrzeć jak pięknieje… Gdy siadamy z przyjacielem na huśtawce naszych smutków, radości, pytań i wątpliwości, najcenniejsze jest to, że razem możemy zwrócić twarz ku SŁOŃCU, ku BOGU, rozświetlając i ogrzewając swoje wnętrze, szukając odpowiedzi u Tego, który nas sobą wzajemnie obdarował. Dziękuję ci Panie za wiernych przyjaciół, podarowany, bezcenny skarb i potężną obronę (Syr).

m, 2017-02-23 23:55:00

♪ Wielbię Ciebie, w każdym momencie, o Żywy Chlebie nasz, w tym Sakramencie ♪

czciciel, 2017-02-23 23:08:36

A MOIM DOMEM CHRYSTUS . . . stać się Dzieckiem Utwierdzonym w Miłości Ojca / to słowa z wczoraj / mówią mi o Chlebie jaki mi podała Maryja , O JEZUSIE . Gdy tak spożywam Ciało Mego Pana , gdy Piję Jego Krew , gdy rozmyślam nad Jego Słowem to odczuwam Bliskość Bożej Miłości . Odkrywam cud Spotkania z Jezusem . Uświadamiam sobie , że gdy przytulam się do Jego Zranionego Serca to jednocześnie przytulam Ojca i Ducha Świętego . Ta Jedność Miłości Udziela się nam zakochanym w Panu .Ojciec posyła Syna z Miłości , aby Uratował Synów Bożych pogubionych , ODDALONYCH , jak te owce , a Duch Święty Tchnie w nas Swego Ducha , abyśmy poznali Boga Samego i właśnie Ten Boży Dar . Pozostawiając , choć na chwilę żonę , dziecko czy przyjaciół z którymi przyjemnie spędzamy czas , gdzie jesteśmy uznani , potrzebni , wydawało by się nieodzowni , ALE KIERUJĄC SIĘ KU BOGU ODNAJDUJEMY SAMEGO SIEBIE , STAJEMY SIĘ TAKIMI JAKIMI NAS WIDZI BÓG , CZYLI TAKIMI JAKIMI JESTEŚMY ... no właśnie jakimi jesteśmy ?

kawnice127, 2017-02-23 22:06:59

Bolesny proces,ale ba aby zrozumieczycie iwiarerdzo potrzebny

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl