Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2016-09-08 18:16:59

W szkole Maryi są różne lekcje niektóre wymagają aby poświęcić im więcej czasu stąd moje spóżnienie :) tutaj

czciciel, 2016-09-08 12:57:58

MARYJO , TYŚ PRZY POCZĘCIU OGNIEM MIŁOŚCI PAŁAŁA , PRZEZ CIĘ władza piekielnych mocarzów stajała , TYŚ PRZY POCZĘCIU SWOIM PANNO NIEPOKALANA BYŁAŚ ... godzinki zostały napisane z końcem XV w. podzielone podobnie jak dzielą się pacierze kapłańskie , zwane Godzinami Kanonicznymi , stąd też nazwa , Stolica Apostolska zatwierdziła w 1615 r. w Polsce w 1616 roku więc mamy taki sobie kolejny prezent , taki okrągły , pozdrawiam milczących (:-)>

Jolanta, 2016-09-08 10:25:13

Z Liturgii bizantyjskiej: Narodzenie Twoje, Boża Rodzicielko, zwiastowało radość całemu światu: z Ciebie bowiem wzeszło Słońce Sprawiedliwości, Chrystus, Bóg nasz.

czciciel, 2016-09-08 10:04:40

MARYJA przynosi nam jeszcze inny prezent ; dziś czytam z komentarzy O. Pelanowskiego z Gościa z dn. 26. VIII . : MOC MIŁOŚCI ROZPOZNAJE SIĘ PO ŁAGODNOŚCI / skąd wiedział ?/ by " BYĆ TAK ZWYCIĘSKIM , BY INNI NIE POCZULI SIĘ PRZEGRANYMI " ...

mariusz znad buga, 2016-09-08 09:00:54

Ta historia rodu, to odniesienie do rodu Ewy i Adama. aż do rodu Maryi. Dawny ród dał nam owoc grzechu zaś Maryja daje nam inny owoc. Owoc - życia wiecznego w Jezusie eucharystycznym. Jednak ile by nie mówić to dalej będą ludzie głodni tyle że nie przyjdą do eucharystii bo bardziej im przemawia owoc ewy.

Grzegorz, 2016-09-08 07:04:52

Życie jest Darem wypielęgnowanym, wymarzonym przez Boga, jak mówi Ojciec. Zostaliśmy zasadzeni przed wiekami do wzrostu w milionie krzyżujących się relacji w Kościele, w rodzinach, pracy, sąsiedztwach, spotkań na ulicy czy w sklepie. Plan Boga jest taki 'wypieszczony', 'wykochany', a my w nim. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Rosa Mystica!

czciciel, 2016-09-07 23:07:42

ilekroć czytam Ten Rodowód mam świadomość , że to mój Dowód Osobisty , że Jestem Synem Ojca , że to moja krew jest tą samą jaką ON , Chrystus wylał na Krzyżu dla naszego zbawienia . Odkąd płynie we mnie ta sama krew co Jezusowa tak samo jak Krew Ojca odtąd samo wspomnienie o rodowodzie jest mi wspomnieniem o Rodzinie z której wyrastam , o przodkach , którzy jak ja byli grzeszni a jednak przez NARODZENIE DZIEWICY MARYJI , PRZEZ JEJ ZGODĘ I ZAUFANIE BOGU ZOSTALIŚMY WSZCZEPIENI W NOWĄ RODZINĘ BOŻĄ . Dlatego Jesteś mi BRATEM , Antonina Siostrą , Grzegorz kuzynem i tak dalej . . .

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl