Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


b, 2016-03-03 18:40:03

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Amen.

czciciel, 2016-02-29 22:44:33

Patrz w Niebo choć żyjesz na ziemi i kochaj a wypadnie Ci z ręki Twój kamień sprawiedliwości

Joanna, 2016-02-29 22:15:40

Jeśli utrwalą nam się tego typu zwodnicze przekazy miłości i bliskości, to będziemy mieli w głowach obraz głaskającej bozi a nie Boga, którego głosi Kościół od dwóch tysięcy lat i wcześniej czy później przyjdzie nam się zmierzyć z Bożą sprawiedliwością.

czciciel, 2016-02-29 21:38:12

Droga Joanno@ nie o tort w tym teledysku chodzi a o BLISKOŚĆ I MIŁOŚĆ KTÓRĄ POMIJAMY . Nie miałem na celu dopiec komukolwiek , choć jest to forum otwarte , lecz na zwrócenie uwagi abyśmy tak szybko nikogo nie skreślali skoro sam Bóg pokłada nadzieję w człowieku i czeka na jego nawrócenie . Patrzmy na każdego z miłością i miejmy wiarę na wzór Chrystusa .Tylko miłością zdobywać możemy świat .

Joanna, 2016-02-29 20:03:25

Dlaczego mam się wstydzić nazywania grzechu po imieniu? W którym miejscu potępiam tych biednych ludzi? Końcówka teledysku wyraźnie promuje bezprawie, odejście od Prawa Bożego. Mamy wyraźny sygnał, że wielkie odstępstwo w Kościele dokonuje się na linii dopasowywania idei miłosierdzia do idei tolerancji. Tego typu grzechy są nie do zaakceptowania przez Boga, tym ludziom potrzeba nawrócenia i modlitwy a nie usankcjonowania grzechu sodomii! Wybacz Czcicielu ale ten tort weselny jest obrzydliwy.

Marcin, 2016-02-29 19:46:27

13 razy w Ewangeliach Pan Jezus mówi "tak" - uzdrawia chorych. Pan Jezus nikomu nie odmówił uzdrowienia - taka sytuacja nie zdarzyła się! Nie byli uzdrowieni ci, którzy nie podeszli do Niego i nie prosili,albo Ci, którzy nie wierzyli w Niego i Jego moc. "W Jego ranach JEST nasze zdrowie" , " i uzdrowił WSZYSTKICH" . Syryjczyk przyszedł, prosił i usłuchał. "Prości a otrzymacie". Polecam zobaczyć świadectwo dotyk Boga 37 na youtube. Z Bogiem!

czciciel, 2016-02-29 19:00:09

Joanno@ i Lillo@ Każdy widzi co chce . To tak jak byśmy nie widzieli ogromnej miłości wśród ludzi a zwracali się tylko na wytykaniu win naszych braci . Czy Jezus nie przyszedł na ten świat zraniony grzechem ? Czy lekarz przychodzi uzdrawiać chorych czy zdrowych ? Widziałem tak jak wy ten moment sodomski , jednak nie przeszkadza mi to patrzeć na ogólne przesłanie miłości do każdego człowieka a szczególnie do chorych . Czy Chrystus przyszedł grzeszników potępić czy zbawić ? Jeżeli tak będziecie patrzyć na człowieka to będzie to spojrzenie Chrystusa . Co mam wam jeszcze do powiedzenia , wstydźcie się swojej postawy i szukajcie drogi jak takim ludziom pomóc a nie osądzić i wykluczyć , ich także Jezus kocha !

ona, 2016-02-29 15:42:01

Naaman rozgniewał się na Elizeusza, mieszkańcy Nazaretu na Jezusa. O Panie, daj mi wiarę, nadzieję i miłość, by mnie nie gniewały Twoje plany...

Lilla, 2016-02-29 09:51:03

joanna ..w ładne dźwieki i obrazki przemycony grzech sodomski. To nie jest już z natchnienia Boga taka muzyka. Dobrze, że zwróciłaś na to uwage.

Grzegorz, 2016-02-29 09:24:44

Amen. Przez cuda Pan objawia wszystkim swoją Moc, abyśmy wierzyli w życie wieczne. Cuda nie są dla samych siebie, to nie jest Boży 'cyrk', ale dla pomnożenia naszej Nadziei. Dziękuje Ojcze Michale. Ave Maria, Rosa Mystica!

joanna, 2016-02-29 08:08:01

Czcicielu, piękna jest muzyka Michael Buble - Close Your Eyes ale porażająca jest minuta 2.58 i 3.00 w tym teledysku - ślub sodomitów!!! Czy taka bliskość podoba się Bogu?

Jolanta, 2016-02-29 07:42:29

Jezus niesłuchany, niechciany, wyrzucony z miasta, bo nauczał, że trzeba życie dostosować do Ewangelii, a nie Ewangelię do życia. Czy ja nie byłam wśród tego ludu w synagodze nazaretańskiej?

antonina, 2016-02-29 00:18:46

i o tę bliskość cały czas chodzi drogi @Czcicielu, bliskość w radości i smutku, w zdrowiu i chorobie, zawsze Jezus, i ja Tobie również tej bliskości życzę ✿

antonina, 2016-02-29 00:04:02

słaby człowiek często oczekuje cudu chcąc bronić się przed cierpieniem, ale bez krzyża nie da się wejść do nieba. „Bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego" (Dz 14, 22b). Matko, wspieraj nas w naszej wędrówce. ♪ Błogosławiona, pełna miłości, módl się za nami Maryjo ♪ - spokojnej nocy, i błogosławionego dnia https://www.youtube.com/watch?v=IGGfFZMOESg

czciciel, 2016-02-28 23:57:57

Antonino @ Przyjaciółko Moja słowem kluczem w naszych rozważaniach może być słowo ; BLISKOŚĆ tak jak w miłości między dwojgiem ludźmi tak w relacji z Bogiem tylko tak poznajemy Boga Umiłowanego . na dobranoc życzenia Bliskości ; Michael Buble - Close Your Eyes na yu

antonina, 2016-02-28 23:36:37

zastanawianie się dlaczego został uzdrowiony ten a nie inny nie ma większego sensu, to tak jakby zastanawiać się dlaczego kapłanem został o.Michał a nie sąsiad Jarek :) albo dlaczego Bernadetta czy Faustyna a nie Kasia czy Asia :) dlaczego Sokółka a nie Kraków itp.itd. ano tak podobało się Panu, i już. Bardziej tu chodzi o samą WIARĘ. by nie tylko wierzyć w Boga ale również wierzyć Bogu - wszystko zostało zapisane, i każdy ma dostęp do Pisma Świętego. często myślimy, że gdyby coś niesamowitego czy nieziemskiego stało się w czyimś życiu, to na pewno zmieniłby swoje zachowanie. otóż niekoniecznie tak jest. a „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”. (Łk 16,19-31)

filemona, 2016-02-28 23:29:13

wielki wszechmocny Boże, daj mi wiarę prostą, nadzieję pewną i miłosierdzie idealne, mądrość i wiedzę - ponieważ chcę śledzić Twoje rozkazy Amen.

czciciel, 2016-02-28 22:40:33

TAM SKARB TWÓJ GDZIE SERCE TWOJE . Odgadnąć największą tajemnicę życia jest zadaniem każdego .Rozpoznać znaki i ujrzeć drogowskazy jakie nam Bóg zostawił i jakie nam stale ukazuje , to zadanie na które życiem mamy dać odpowiedź . Załóżmy , że nie rozpoznaliśmy Jezusa przy Zmartwychwstaniu , to jak przy egzaminie , Anioł nam podpowiada ; TO Jest Jezus , nie ogrodnik . A my dalej badamy , tak dla pewności . Przychodzi więc bliżej w drodze do Emaus i daje nam drugą podpowiedź , rozpoznasz Mnie przy łamaniu chleba , czyli w bliższej z NIM zażyłości . A my dalej , dokładniej , badamy . Wysyła zatem Matkę , aby w JEJ bliskości , na modlitwie i pełnym zaufaniu doświadczyć DUCHA ŚWIĘTEGO . No i nie mamy już wyjścia , już nie badamy , BO MAMY TĘ PEWNOŚĆ - CHRYSTUS ŻYJE , PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ I JEST Z NAMI

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl