Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Gość, 2017-02-15 15:47:55

ancient chinese medicine history kopa xanor martha jones doctor who

Renata, 2016-02-15 11:26:40

Piękno dzisiejszej Ewangelii - Jezusa mamy na wyciągnięcie ręki albo jeszcze bliżej i to właśnie On mówi, co mamy czynić, aby dostąpić chwały. Dostrzec Pana w tym człowieku głodnym, chorym, bezdomnym, zaniedbanym... Matko Boża, prowadź.

filemona, 2016-02-15 10:23:20

Panie Jezu - dzięki Ci że właśnie dzisiaj mówisz do mnie to Słowo. Zostawiam wszystkie smutne wspomnienia rodzinne - pomóż mi o nich zapomnieć - i idę do mojej kochanej bratowej w odwiedziny. Proszę - bądż z nami Amen.

Teresa 2, 2016-02-15 09:16:50

Pamiętam i ja niektóre momenty w moim życiu , przez które bałam się przejść ale dzięki Łasce Bożej udało się ,dziś , kiedy patrzę na te epizody wiem , że sama nie dokonałabym niczego

Jolanta, 2016-02-15 08:57:55

"Jeśli dusza nie czyni miłosierdzia, nie dostąpi Miłosierdzia Mojego". (Dz św. Faustyny, 1317)

Grzegorz, 2016-02-15 07:36:01

Panie Jezu, daj mi oczy i daj mi uszy, abym widział i słyszał potrzebujących. Czyń serce moje według Serca Twego. Twoje Imię ponad wszelkie imię! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Caritatis!

Ania, 2016-02-15 07:13:08

Kiedyś moja kolezanka powiedziała mi że słuchała kazania gdzie ksiądz powiedział że Jezus objawia się w niektórych ludziach. Przypomniało mi się to kiedys gdy bylam w kosciele a do ławki przede mną przyszedł pan który żebrał przed kościołem i dąże do tego jak potem podczas Eucharystii padły słowa przekazcie sobie znak pokoju nikt nie chciał podać ręki temu żebrakowi ale On odwrócił się do tyłu a ja podałam mu rękę.Gdy to zrobiłam przypomniały mi się słowa koleżanki. I jeszcze jedna rzecz od tego czasu już nigdy nie spotkałam tego człowieka. Także wiem co czułeś czcicielu.Pozdrawiam

czciciel, 2016-02-14 23:16:37

Jezus uprzedza nas i zawsze czyni pierwszy krok . Wybaczcie , że wracam do spotkania z Miłosiernym w jadalni Łagiewnickiej . Słysząc w radio z ust kard. Dziwisza o zaproszeniu wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego do sanktuarium postanowiłem natychmiast wyruszyć . Deko się spóźniłem na konferencję więc wstąpiłem do Kościoła Tam również można było wysłuchać prelegentów . Następnie uczestniczyłem w mszy koncelebrowanej po której " impreza" przeniosła się od dolnej kondygnacji na wystawę . Po zakończeniu tej części uczestniczyłem w koronce przy relikwiach Św. Faustyny .Oczywiście o godzinie trzeciej i wpisałem się do księgi pamiątkowej jak wielu to czyni .Staremu Wietnamczykowi dałem swój różaniec . Wydawać by się mogło , że już po wszystkim i czas na obiad . Wszedłem do jadłodajni zamówiłem i usiadłem przy stoliku . Sporo było gości , WTEDY TO właśnie wszedł Jezus . Obity niemiłosiernie człowiek zaczepiając inne dwie osoby wyraźnie zmierzał w moim kierunku . Wtedy to właśnie uzmysłowiłem sobie jak owi dwaj z Emaus , że TO ON. Miał karnację ciemną , oczy zakrwawione , wyraźnie pobity rozmawiał ze mną spokojnie prosząc o drobne . Wstyd się przyznać , że dałem MU tylko 5 zł . Obserwowałem Go uporczywie i doszedłem do wniosku , że inni nic nie dali bo starczyło Mu tylko na zupę . Pamiętam , że zapytałem się Go czy jest z Polski na co odparł , że tak . Gdy brał chleb do ręki miałem już pewność ,że TO JEZUS . Mimo to nie odważyłem się zatrzymać GO . Gdy wyszedł poczułem jakbym Coś utracił ale byłem szczęśliwy . Nikomu z rodziny nie opowiadałem o tym spotkaniu , zapamiętałem tylko JEGO OBLICZE .

antonina, 2016-02-14 22:52:05

♫ uwielbiam Twoje Imię, uwielbiam Twoje Serce, uwielbiam Święte Rany zadane w krwawej Męce, uwielbiam Twoją Drogę i z Krzyża siedem Słów, sławię Twoją Miłość, o Zbawco mój ♫ https://www.youtube.com/watch?v=BuZnT6Re3xU

antonina, 2016-02-14 22:43:24

:) tak właśnie..czasem jakby nawet wbrew nam, jakby nas lekko popychając. Jezus jest cudowny, a przy tym taki delikatny. My jesteśmy tylko Jego narzędziami. Dzięki o.Michasiu za Twoje świadectwo. Jak powiedział nasz JP II - "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

teribelka, 2016-02-14 22:40:05

skojarzenie: Ef 2 10: "Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. "

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl