Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


filemona, 2015-05-29 09:43:10

Posluze sie slowami Sw.Urszuli Ledochowskiej, ktora dzis wspominamy; ,,Odwaznie naprzod po drodze cnoty ! O J ezu, licze na C iebie, ufam Ci, oddaje Ci sie zupelnie, jestem pewna Ciebie. Sama z siebie zdolna jestem do wszystkiego zlego, ale spodziewam sie wszystkiego po Twojej dobroci. Amen.

Grzegorz, 2015-05-29 09:23:33

Jezus czeka na moją odpowiedź. Pragnie. Panie, odpowiadam Ci w tym nowym dniu: kocham Ciebie i idę za Tobą. Bądź wywyższony w moim sercu! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Coeli!

Teresa 2, 2015-05-29 08:23:48

Ojcze z racji Twojego święta kiedy to powiedziałeś Chrystusowi "Tak" Zyczymy ,życzymy,życzymy ,życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi (bis, bis:))) z darem modlitwy uczestnicy stronki.P.S. Kocham to o czym mówisz nam codziennie

Jolanta, 2015-05-29 08:13:28

Chrystus umarł z miłości i zmartwychwstał. Z miłości czeka na każdego z nas, czeka na mnie i z miłości z nami pozostanie. Czy ja zdaję sobie sprawę z tego, że On, Miłość, potrzebuje mojej miłości, prosi o nią, a ja nie zawsze Mu ją daję?

mama Honorata, 2015-05-29 07:43:41

SynU! Jestem i pamietam o tak ważnym Dniu w Twoim życiu! Błogosławionego następnego ROKU!

urszula, 2015-05-29 07:34:56

Drogi Ojcze Michale w rocznice swiecen kaplanskich zycze,aby Pan Bog Ci blogoslawil i wspieral, a MB Jasnogorska otaczala nieustanna opieka i miloscia. W Twojej intencji bede dzisiaj uczestniczyla we Mszy sw. Jestes naprawde SUPER KAPLANEM.

mariusz, 2015-05-29 00:00:54

Św.Cyryl Aleksandryjski ..... ...... Jak mówi Pismo: „Dobrocią swą chełpi się wielu, lecz męża z wiarą któż znajdzie?” (Prz 20,6). Nie mówię tego, aby cię zachęcić do zwierzeń, ale abyś pokazał Bogu słodycz twej wiary - temu Bogu, który przenika serca i nerki i zna myśli ludzkie (Ps 7,10; 94,11). Tak, człowiek, który posiada wiarę, to wielka rzecz; jest bogatszy od wszystkich bogatych. Do wierzącego bowiem należą wszelkie bogactwa wszechświata, ponieważ nimi gardzi i je depcze. Ponieważ jeśli nawet bogaci posiadają wielkie rzeczy materialnych, to jakże są ubodzy duchowo! Im więcej gromadzą, tym bardziej rośnie w nich pragnienie tego, czego im brakuje. Z drugiej strony, i to właśnie jest szczytem paradoksu, człowiek posiadający wiarę jest bogaty wśród ubóstwa, ponieważ wie, że potrzebuje jedynie ubrania i pożywienia, zadowala się tym i gardzi bogactwami.

antonina, 2015-05-28 23:47:50

nie ugaszą jej największe wody, https://www.youtube.com/watch?v=Cm6YLcCzMEs

oddana, 2015-05-28 23:30:46

Nasz Stworzyciel chce byśmy otworzyli się na wszelkie przejawy Jego Miłości w stosunku do nas. "Wody wielkie nie zdołają ugasić Miłości". Jego Miłość jest tak wielka, że nie sposób tego wyrazić czymkolwiek, można jedynie poczuć to, poprzez codzienne poddawanie się, oddawanie się Jego natchnieniom, które będą prowadziły pięknymi drogami przepełnionymi Jego Miłością w różnoraki sposób. Pod różnymi postaciami będzie nam się objawiał i ukaże nam swoją Miłość. Dziękuję Tobie Jezu za to, co czynisz dla mnie w każdym wydarzeniu codzienności. W każdym spotkaniu z Tobą poprzez drugiego człowieka, w każdym spojrzeniu, w każdym słowie... We wszystki co od Ciebie pochodzi-uwielbiam Cię Panie Nieba i ziemi.

Jadwiga, 2015-05-28 23:11:23

Bóg pragnie, abyśmy dzisiaj uwierzyli Jezusowi i nawrócili się do Niego. Pragnie, abyśmy otworzyli Mu drzwi swojego serca. Chyba każdy z nas widział obraz, przedstawiający Jezusa, który puka do drzwi. Ale ciekawa rzecz - w tych drzwiach nie ma klamki. Te drzwi można otworzyć tylko od wewnątrz - to drzwi naszego serca. Jezus pragnie, abyśmy pozwolili Mu wejść do naszego serca i do naszego życia. Tylko osobiście każdy z nas może Mu na to pozwolić. Nikt nie może tego zrobić za nas. Nawrócenie to osobista decyzja: Tak, Panie Jezu, chcę abyś mnie zbawił. Jezu, jestem grzesznikiem i potrzebuję Twojego przebaczenia. Zamieszkaj we mnie i kieruj moim życiem. Nie potrzebujesz szukać jakiegoś specjalnego miejsca ani czekać na szczególną chwilę, aby podjąć taką decyzję. Można to zrobić dzisiaj, teraz. To jest najlepsze miejsce i najlepszy czas. Tutaj i teraz Jezus pragnie dotknąć każdego człowieka Swoją miłością i pragnie naszej miłości. Jezu,ufam Tobie i kocham Ciebie.

antonina, 2015-05-28 22:54:19

Drogi o.Michale.Mija rok za rokiem i minęło 5 lat od dnia Twoich święceń. Zapewne każdy kapłan trzyma i pielęgnuje obraz tego dnia i wspomnienia, które muszą mu wystarczyć do końca jego ziemskich dni. Może w tym dniu świeciło słońce, bądź otoczony blaskiem Światła Chrystusowego,może padał deszcz, niech zaleje cię deszcz błogosławieństw. Niech Pan uświęca Twoje kapłaństwo o.Michale! I dziękuję, że jesteś. *✿*.

joanna, 2015-05-28 22:45:03

Mój też Czcicielu i Antonino i chyba wszystkich zagubionych niegdyś baranków.

antonina, 2015-05-28 22:25:56

:)) to niesamowite z tym obrazkiem, o którym piszesz drogi Czcicielu :)) bo to również mój ulubiony obrazek

antonina, 2015-05-28 22:21:47

:)) jesteś niesamowity mój o.Michale !

czciciel, 2015-05-28 22:20:52

Mam taki obrazek przed Obrazem Matki Cierpliwie Słuchającej na którym Dobry Pasterz niesie zagubioną owcę na ramieniu a głowę swą wtulił w odnalezioną . Czyż nie jest To Najpiękniejszy wyraz Bożej Miłości do ludzi ? My naiwnie myśleliśmy , że to my pierwsi kładziemy swą głowę na ramieniu Chrystusa jak Jan w czasie Ostatniej Wieczerzy . Jednak to ON ZAWSZE UPRZEDZA NAS W MIŁOŚCI I W PRZEBACZANIU , TO ON NAS ODNAJDUJE ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl