Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa, 2014-03-30 13:32:13

Panie Jezu dziękuję za cuda których dokonałeś w moim życiu.

Danielina, 2014-03-30 10:01:42

Ów człowiek z dzisiejszej przypowieści znany był wszystkim i rozpoznawalny jako żebrak. Po uzdrowieniu ze ślepoty stał się natomiast dla wszystkich nie do rozpoznania. Ci 'wszyscy' dotknięci są i cierpią na ślepotę głębszą niźli niewidzenie świata. Bo ślepotę duchową i ślepotę sumienia. Następstwem tej ślepoty jest straszliwa ułomność, gdzie nie widzimy już nikogo, tylko siebie. Doświadczenie cudów - tych małych i tych wielkich, sprawia , że przeżycie to niewyobrażalnie głęboko rozświetla serce i duszę tak, że promienie tego światła "oślepiają"z taką mocą, iż zewnętrzni obserwatorzy odrzucą, wyśmieją, zniweczą to światło. Ale zawsze będzie i taka grupa obserwatorów zewnętrznych którą to Światło pochłonie. Dlatego rozdaję otrzymane światło, bo nie mogę takiej radości serca zatrzymać tylko dla siebie, bo serce by tego nie wytrzymało. Ono z tej radości by pękło..

Grzegorz, 2014-03-30 09:06:14

I trzeba nam powracać pamięcią to Bożych cudów w naszym życiu, zwłaszcza wtedy, gdy dookoła robi się nieco ciemniej. Ta pamięć może być dobrym paliwem również na dzień dzisiejszy. Najważniejsze jednak: może Pan uczyni cud również dzisiaj? Otwórzmy nasze oczy i serca. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Rosa Mystica!

Piotr, 2014-03-30 08:12:02

Często gdy mówię ludziom o cudach, których Pan Jezus dokonał w moim życiu i jak je zmienił (a wyciągnął mnie z samego dna piekła) odpowiada mi pobłażliwy uśmiech i wzruszenie ramionami. W najlepszym przypadku myślą o mnie - taki tam nieszkodliwy wariat. Ale nie zraża mnie to. Jezu, chce dalej mówić światu o Twojej Chwale. Niech Bóg błogosławi ojcze Michale.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl