Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


czciciel, 2015-01-29 23:07:56

Stopy Marii Magdaleny prowadzą nas do Zmartwychwstałego . Obmyte przez Jezusa przy jej pierwszym poznaniu , bo jak powiedział " kto jest czysty potrzebuje tylko obmycia stóp ".Prowadzą nas do przyszłego stołu Pańskiego , gdy Maria łzami myje Jezusowi stopy uznając jego boskość i namaszczając Je świętym i drogocennym olejkiem wiary. Gdy wyciera Je włosami swojej miłości wieszcząc Wieczną Agapę , komunię z Bogiem .Te same stopy pokory zaprowadziły ją do stóp Jezusa na Drzewie Krzyża z których kapała Bezcenna Krew Jezusowa . W nagrodę miała pierwszy udział w Jego Zmartwychwstaniu . I choć jak my nie rozpoznajemy jeszcze teraz Jezusa takim jaki Jest , jakoby w zwierciadle , i myślimy , że to stopy ogrodnika , to mamy za jej udziałem Tę Nadzieję która nas prowadzi .

Michal K., 2013-07-22 20:49:53

Na wszystkie pytania odpowiedzia jest Jezus ale nie wszyscy sa sklonni tak pojmowac rzeczywistosc wiec po to spotykamy sie i zadajemy wiecej pytan motywujac sie na wzajem do przezywania i myslenia.Dzieki Ojcze Michale ze stworzyles taka przestrzen.

Grzegorz, 2013-07-22 08:12:42

Po imieniu przemów do nas Panie w ogrodzie Życia Wiecznego. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Rosa Mystica!

zamyślenie, 2013-07-22 08:02:18

Łzy, rozpacz tak zniekształciły widzenie, Marii Magdaleny że patrząc na Jezusa, myślała, że to ogrodnik.W życiu rozpacz może doprowadzić do tego, że nie widzimy Boga tam, gdzie On jest ze swoją łaską. Dlatego kiedy oczy naszej duszy zawodzą, tak ważne jest wsłuchiwanie się w Jego głos, bo On zna nas doskonale i zawsze zwraca się do nas po imieniu.

teribelka, 2013-07-22 00:09:57

Myślę, że dzisiejsze czytania, i te z dnia, i te ze wspomnienia św. Marii Magdaleny - OBA RAZEM - przywołują czytania z Wigilii Paschalnej. To jedno. Drugie, w odpowiedzi na zapytanie, czy jest w internecie strona z odpowiedziami na te trudne pytania o życie, to wszystko się składa z kawałków, i z tego, co w internecie, i z tego, co w realu. Słyszałam taką kwestię, że ewangelia to sztuka życia... polecam strony ewangelizacyjne (typu przystanku Jezus, przystań z Jezusem, to są wydarzenia na dniach; tam mogą być tego typu kwestie poruszane, zwłaszcza w nagraniach i transmisjach). Obyśmy, my chrześcijanie, byli żywą ewangelią dla naszych bliźnich!

Wiesława, 2013-07-21 23:12:27

Bóg zapłać,ojcze Michale, za słowa pocieszenia.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl