↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Miriam, 2014-11-24 22:26:36

Panie mój przychodzę dziś...serce me skruszone przyjm...kłaniam się przed świętym tronem Twym...wznoszę ręce moje wzwyż, miłość mą wyznaję Ci..uwielbiam Ciebie w Duchu, uwielbiam w prawdzie Cię ...Życie me oddaję Tobie uświęć je... ! Króluj nam Chryste !

Nicola, 2014-11-24 00:05:48

Królu Wszechświata, Królu Miłosierdzia bądź zawsze z nami . Amen, Ty jesteś blisko Panie gdy wzywamy twojej pomocy, Twa ręka zawsze nas prowadzi, dajesz nam Maryję za matkę. Kocham Cię Jezu !

Danielina, 2014-11-23 21:54:52

~~ Naprzód przebojem młodzi rycerze, do walki z grzechem swej duszy. Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty - ~~Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy~~ Odważni, ufni w przyszłość my spójrzmy.~ Przecież nie jesteśmy sami. Szatańskiej złości nic się nie bójmy, Bo Jezus wszechmocny z nami !!!!!!!!!! {śpiewam za Antoniną śląc w nutkach błogosławieństwo}

antonina, 2014-11-23 20:00:06

cieszę się, że jestem tu z Wami . ktoś chyba modli się za mnie bo czuję to błogosławieństwo, dziękuję :) ♫ Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie, to nasze rycerskie hasło. Ono nas zawsze prowadzić będzie i świecić jak słońce jasno ♫

Zbyszek, 2014-11-23 08:46:54

W upadłych,chorych, głodnych i spragnionych ukryty jest Sam Jezus. On w tych ludziach przychodzi do nas aby uwolnić nas z egoizmu. I teraz wiem, że Miłość okazana potrzebującemu jest i Wielką Łaską i ratunkiem dla mnie.

antonina, 2014-11-23 08:13:15

„Budzę się rano... mówię... jak celnik Zacheusz będę rozdawać, jak Szymon będę nosić krzyże innych, jak Weronika będę ocierać twarze, jak Szczepan dam się kamienować, jak Jezus na krzyżu będę przebaczać, jak Franciszek będę kochać. Wieczorem spoglądam w lustro... widzę... Adama, który dopiero co zjadł owoc, Kaina, który dopiero co zabił, Judasza, który dopiero co zdradził, Piotra, który dopiero co się zaparł, Piłata, który dopiero co obmył ręce. I zasypiam na mokrej od łez poduszce. A w nocy przychodzi Jezus i pyta: MIŁUJESZ MNIE? „ Modlitwa-wiersz znaleziona po śmierci w brewiarzu ś.p Abp Józefa Życińskiego. - błogosławionej niedzieli

Danielina, 2014-11-23 08:00:15

Z zamiłowaniem pomagać i dawać, tak zwyczajnie po prostu. Bo tylko wtedy wyzwala się najczystsze dobro . Dobro należne Jedynemu Królowi - Chrystusowi . Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!

Grzegorz, 2014-11-23 07:36:27

Panie mój, daj mi dzisiaj zobaczyć człowieka potrzebującego, a Ciebie w nim. Chcę być w szkole Twojego Miłosierdzia, Nauczycielu. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Misericordiae!

czciciel, 2014-11-23 01:18:12

A myślałem , że jestem miłosierny . Nie jestem.Myślałem , że jestem dobry , też nie . Może łagodny , nie bardzo . Nieważne , jestem przecież umiłowanym dzieckiem Boga , to mi wystarczy .

helena, 2014-11-22 23:18:38

Panie daj mi siłę abym mogła bardziej służyć bliźnim. Abym nie czekała na ich wołanie o pomoc, ale sama umiała wyszukiwać tych którzy potrzebują mojej pomocy. Trzeba mi też pamiętać przykazanie: "... kochaj bliźniego jak siebie samego" a czasem jeszcze więcej. Dziękuję Ci o. Michale za słowo Boże.

antonina, 2014-11-22 22:48:15

Ty jesteś Królem Panie, osądzisz mnie sprawiedliwie, nie łatwo kochać tych, co wokół, ale też nie łatwo kochać mnie. ufam Twemu miłosierdziu Jezu, króluj w moim sercu zawsze

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl